Середа, 23 Жовтня

15 серпня православні вшановують Успіння Пресвятої Богородиці. Це одне з найшанованіших свят у вірян. Воно присвячене переходу Пресвятої Богородиці з земного життя у вічне. Успіння – це символ надії на воскресіння і вічне життя. Детальніше про свято розповість «Дніпро Регіон».

Православна Церква України, 15 серпня, відзначає Успіння Пресвятої Богородиці, яке позначає момент завершення земного життя Діви Марії, Її блаженний перехід від землі на Небо, Її успіння, засинання, умиротворення.

Що це за свято – Успіння Пресвятої Богородиці:

Як свідчить Передання, після вознесіння на небо Господа нашого Ісуса Христа Пречиста Матір Його не покидала Єрусалима. Жила Вона в домі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, який, за словами Спасителя, взяв Її до себе як свою Матір. Богоматір була піклувальницею єрусалимської християнської спільноти. Святі апостоли, повертаючись з далеких подорожей і проповіді, приходили до Неї, як діти до Матері, і потім знову йшли на свій подвиг проповідництва.

В останні роки свого земного життя Пресвята Діва часто просила Бога про швидший перехід від земного життя на небо і з’єднання з Її Божественним Сином. Одного разу, коли Вона молилась на Елеонській горі, до Неї, як і під час Благовіщення, прийшов небесний вісник, архангел Гавриїл, і сповістив Їй про майбутнє Успіння.

В останній день земного життя Божої Матері апостоли, крім апостола Фоми, зібралися в Єрусалимі, де стали свідками Її мирного преставлення. Тіло Богоматері поховали в Гефсиманському саду в усипальницi поруч з її батьками, святими i праведними богоотцями Iоакимом та Анною. Передання оповідає, що під час поховання сталося багато чудесних зцілень, а безліч людей супроводжували Її пречисте тіло.

На третій день після поховання Божої Матері явився апостол Фома і побажав бачити Її гроб. За його бажанням гроб був відкритий, але пречистого тіла Богородиці в гробниці вже не було – там лежала тільки плащаниця в якості незаперечного свідчення Її преставлення. Таємничо Син Божий, Який Сам на третій день воскрес із мертвих, також після триденного успіння покликав із гробу до Себе і Матір Свою.

Отже, вшановуючи Успіння Пресвятої Богородиці, ми утверджуємо свою віру, що ця подія є свідченням, як Бог виконує те, що обіцяв. Успіння засвідчує, що смерть воістину є тимчасовою, і що після упокоєння вічне блаженне життя очікує на праведників, на тих, хто любить Бога і виконує волю Його, як це робила Діва Марія.
Пресвята Богородице, спаси нас!

В цей день віряни відвідують церкви, щоб вшанувати пам’ять Богородиці. На сайті ПЦУ повідомили, що з нагоди величного свята Успіння Пресвятої Богородиці в Києво-Печерській Лаврі звершуватиметься урочисте богослужіння.

Запрошуємо всіх вірних долучитися до святкової Божественної літургії, яка розпочнеться 15 серпня, у четвер, в головному соборі Лаври о 9:00.

За Богослужінням спільно піднесемо наші молитви до Господа за наших захисників Батьківщини, за весь український народ та перемогу України, – йдеться у повідомленні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: