fbpx

Урзуф проти Гурзуфа: відпочинок на Азовському морі з відтінком Греції

Урзуф проти Гурзуфа: відпочинок на Азовському морі з відтінком Греції

На відміну від відомого кримського курорту, який багато хто знає і любить там відпочивати, Урзуф тільки починає набуває популярності за межами найближчих регіонів.  Експерти туристичного проєкту Урзуф.com розповіли, в чому основні відмінності між рекреаціями, і чому, незважаючи на різницю, вони пов’язані один з одним.

Відстань в кілька сотень кілометрів, різні географічні, природні і кліматичні умови і при цьому практично ідентичні топоніми.  Зв’язок двох приморських здравниць досить тонкий, але він є, і простежується, в першу чергу, в культурній спадщині і особливостях місцевого колориту.

Греки Приазов’я: до чого тут Урзуф

Російсько-турецька війна 1768-1774 років викликала найбільшу хвилю еміграції греків в Росію.  Грецькі солдати-добровольці селилися в Криму, а після указу Катерини ІІ 1775 року їх почали переселяти до Північного Приазов’я.

Урзуф проти Гурзуфа: відпочинок на Азовському морі з відтінком Греції

Так, в далекому 1779 році греки-переселенці з кримського Гурзуфа заснували на березі Азовського моря нове поселення, назвавши його аналогічно попередньому селищу.  Сама назва Гурзуф за найбільш поширеною версією походить від латинського слова Ursus, що в перекладі означає ведмідь, ніби вказуючи на сусідство з Аю-Даг, відомою як Ведмідь-гора.  В результаті спрощення артикуляції початковий звук «г» поступово зник, і з’явилася назва Урзуф.  У наступні роки вона змінювалася на Зелене та Приморське, а з серпня 1988 року знову закріпилася за містом.

Сьогодні греки є третьою за чисельністю нацією, після українців і росіян, що проживає на території курорту.  У місцевій архітектурі, кухні та мові чітко простежуються грецькі традиції, як і в сучасному Гурзуфі помітні відлуння грецької культури.

Урзуф проти Гурзуфа: відпочинок на Азовському морі з відтінком Греції

Схожі назви – різні курорти

Співзвучність в назві, зв’язок у походженні і культурна домішка з грецькими нотками – це, мабуть, все, що об’єднує дві рекреації, якщо не брати до уваги, що обидві вони розташовані на березі моря.  Ось тільки моря, які їх омивають, як і пляжі та навколишня природа істотно різняться.

Море.  Урзуф знаходиться на узбережжі мілкого і теплого Азовського моря, яке швидко прогрівається і утримує стабільно високу температуру води все літо.  Завдяки цьому купальний сезон тут відкривається вже з кінця травня і триває до середини вересня.  Протягом близько 30-40 м від берега глибина не перевищує 1 м, тому курорт особливо популярний серед сімей з маленькими дітьми.

Чорне море в Гурзуфі радує купальників комфортними температурами води ближче до середин червня.  Причому іноді вода може різко стати прохолоднішою на кілька градусів через холодні підводні течій, що проникають в прибережну акваторію.  Проте, курорт вважається популярною дитячою здравницею.  Зокрема, тут розташований відомий міжнародний дитячий центр «Артек».

Пляжі.  Знамениті просторі піщані азовські пляжі в Урзуфі не втрачають привабливості.  М’яка суміш золотистого піску і дрібної черепашки по праву вважається одним із кращих і найбільш комфортних типів покриття.  Пологий берег з плавним входом в море і таке ж морське дно роблять відпочинок однаково приємним і безпечним для дітей і дорослих.

Гурзуф в свою чергу славиться своїми гальковими пляжами.  Тут є ділянки з більшою й дрібною галькою, а також зустрічаються і кам’янисті локації, які приваблюють не стільки комфортним відпочинком, скільки мальовничістю, як, наприклад, мікро-пляж в бухті Чехова.  Варто врахувати, що, на відміну від піску, на сонці галька нагрівається сильніше, і побігати босоніж навряд чи вийде.  Так само і морське дно часто вкрите галькою і великим камінням, тому на вході потрібно бути обережнішими.

Урзуф проти Гурзуфа: відпочинок на Азовському морі з відтінком Греції

Природа і клімат.  Характерна для Північного Приазов’я степова природа в поєднанні з морськими просторами формує мікроклімат Урзуфа, який максимально підходить для дітей, у якості засобу для профілактики простудних захворювань, і гіпертоніків.

У порівнянні з покритими лісами гірськими схилами, що підступають прямо до моря, і піднесеними над морською гладдю скелями-близнюками в Гурзуфі, природа Урзуфа виглядає куди більш простою.  Але така простота не позбавляє азовський курорт своєї чарівності.  І якщо кримську рекреацію часто відвідують заради загальної мальовничої картинки або як екскурсійний об’єкт, Урзуф цінний, перш за все, як пляжний і кліматичний курорт.

Інфраструктура і визначні пам’ятки.  У Урзуфі є необхідний мінімум інфраструктурних і розважальних об’єктів: магазини, ринки, банкомат, амбулаторія, відділення пошти, кафе, луна-парк, мотузковий парк, міні-зоопарк і стандартні розваги на пляжі.  Саме село знаходиться на території природного парка «Меотида», заповідні зони якого можна відвідати в рамках екскурсії.  Головними визначними пам’ятками рекреації вважається Храм Архистратига Михайла, побудований у другій половині ХІХ століття, а також центральний парк в грецькому стилі з колонами, скульптурами міфологічних героїв і фонтаном.

Культурно-розважальний туризм в Гурзуфі чи не більш поширений, ніж пляжний, і відвідати місцевість заради його культурних і природних багатств точно варто.  Музей Пушкіна, дача-музей Чехова, палац Суук-Су, парки з фонтанами і скульптурами, набережна, викладена мармуровими плитами, Ведмідь-гора і скелі Адалари, овіяні романтичними легендами – це не повний список об’єктів, гідних уваги відпочивальників.  Чи варто говорити, що інфраструктура селища також розвинена досить добре: кафе, ресторани, маркети, ринки і все необхідне для відпочинку тут у великій кількості.

Урзуф проти Гурзуфа: відпочинок на Азовському морі з відтінком Греції

Ціни на відпочинок.  Лояльний підхід у формуванні цін на житло – важлива перевага Урзуфа.  Конкурентні розцінки в даний час є одним з головних двигунів в розвитку курорту і з кожним роком приваблюють сюди все більше відпочивальників.  У той же час чорноморські курорти в порівнянні з азовськими завжди займали більш високий ціновий щабель, а щодо вартості відпочинку на ЮБК Урзуф і зовсім не йде ні в яке порівняння.

Словом, молодший побратим Гурзуфа успадкував від нього тільки співзвучну назву і деякі елементи грецької культури, принесені в Урзуф його засновниками.  При цьому він не позбавлений унікальності і переваг у відпочинку, що підтверджується щорічно зростаючою кількістю туристів, які відвідують курорт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: