Масовий збір соняшнику в Синельниківському районі Дніпропетровської області розпочався в останній тиждень серпня. Якість продукції гірша, ніж торік, зокрема нижча олійність і натура, вихід насіння — не більше 30% з вороху. Проте показники залежать від наявності вологи, і ситуація може різнитися навіть у межах одного району. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на AgroPortal.ua.
Як розповів засновник ТОВ ТД «СоюзАгроКонсалтинг», кандидат с.-г. наук Володимир Середа.
«Проте на наших селекційних полях соняшник добре стоїть у полі, має 9% вологи. Це нормально, спостерігається затягнутий період вегетації, але тільки тому, що попередньо були внесені мікродобрива і фунгіциди.
Тоді як поруч у господарствах соняшник вигорів. На проблемних полях, як-то солончаки, вигорілі ділянки, соняшник уже зібрали, отримали близько 1 т/ га. Там, де пройшов дощ і був вчасний обробіток (оранка на 30-32 см, закриття вологи, три міжрядних обробки, фунгіциди, мікродобрива), все добре, очікуємо 2-2,5 т/га. Ультраранній соняшник сіявся раніше і трохи підгорів. Зараз він достигає, ще зелений, оскільки отримав мікродобрива. Очікую 18-20 ц/га», — розповідає Володимир Середа.
За його словами, в регіоні загалом урожайність невисока, тож очікувано, що ціни зростатимуть. Якщо 2020 року соняшник був по $800 /т, то цьогоріч адекватна ціна за безготівковим розрахунком узимку може сягати 25-30 тис. грн/т.
«Проте в багатьох регіонах, особливо близьких до лінії фронту, немає можливості зберігати врожай, тож сільгоспвиробники його здаватимуть з полів, і ціна на початку сезону буде нижчою», — прогнозує Володимир Середа.