fbpx

Українська поштова марка взяла бронзу на міжнародному конкурсі

Українська поштова марка взяла бронзу на міжнародному конкурсі

Третє місце у боротьбі за Премію ім. Ієгуди Менухіна серед поштових марок зайняла робота українського художника Василя Василенка, повідомляє Дніпро Регіон.

«Вперше в історії сучасного марковидання українська поштова марка «Олександр Вертинський. 1889-1957» виборола бронзу в конкурсі Yehudi Menuhin Trophy 2020 за найкращу музичну поштову марку світу 2019 року. Україну випередили лише Аргентина та Чилі, марки яких відповідно здобули перше та друге місце конкурсу.»  – йдеться на сайті Укрпошти.

Поштова марка була введена Укрпоштою в обіг 21 березня 2019 року і присвячена 130-річчю від дня народження відомого українського естрадного артиста, кіноактора, композитора, поета і співака Олександра Вертинського. Художник Василь Василенко, відомий філателістичній спільноті за випусками «Традиційні головні убори Українців», «Київські князівни на престолах Європи», «Віра Холодна» тощо, зобразив Олександра Вертинського в образі П’єро. Саме в цьому образі маестро розпочинав свою творчу кар’єру.

«Поштові марки — це справжнє мистецтво, на марках відтворюються важливі події в житті країни, її знакові особистості, відкриваються таємниці історії і пропагується українська культура. За 29 років незалежності Укрпоштою введено в обіг майже 2000 сюжетів поштових марок. Українські поштові марки — одні з кращих у світі, про що свідчать завойовані ними  численні філателістичні нагороди. За останні кілька років українські знаки поштової оплати зробили значний прорив у завоюванні престижних міжнародних нагород. Лише минулого року марковий аркуш «Комахи України» 2018 р.в. авторства Олександра і Сергія Харуків здобув відразу три нагороди — Grand Prix WIPA (Австрія), Nexofil Award (Іспанія) та Asiago (Італія), а поштові марки 2019 р.в. за програмою Europa на тему «Національні птахи» — «Лелека білий» та «Соловейко східний» (автор Наталія Кохаль) здобули перше місце у конкурсі «Найкраща марка Європи — вибір колекціонера 2019», —  зазначив перший заступник генерального директора Укрпошти Олександр Перцовський.

Джерело: Укрпошта

Раніше ми писали про письменницю з Дніпра, що стала лауреатом міжнародної літературної премії та чотирьох педагогів з Дніпропетрощини, що увійшли в ТОП-50 вчителів України.

Українська поштова марка взяла бронзу на міжнародному конкурсі

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x