Неділя, 5 Травня

А винайшов профілактично-лікувальну жуйку Калушанин Сергій Курта — відомий науковець та винахідник, професор кафедри хімії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор технічних наук, академік АТН України. Цю новину повідомляє ІАС “Аграрії разом”.

Жуйка виготовлена з натурального меду, воску, пилку і прополісу, в ній немає цукру чи штучних добавок. Вийшов дієвий профілактично-лікувальний засіб для боротьби з гінгівітом, пародонтитом і пародонтозом.

Перечитавши багато літератури, винахідник  в якомусь слов’янському довіднику за 18 століття знайшов дуже старий рецепт проти кровоточивості ясен. Відтворив його в лабораторії, виготовивши оброблений відповідним чином мед. Цей спеціальний мед знімає зубний біль, ясна менше кровоточать.

Вдосконалюючи свій винахід, Сергій Курта придумав й розробив жуйку “Медівник” у вигляді жувальної цукерки з бджолиного меду, покритої оболонкою з натурального воску. Використовувати засіб стало значно зручніше.

“Над втіленням цієї ідеї почали працювати десь в 2011 році, форму для виготовлення жуйки з восковим покриттям вперше випробували в 2015 році.

А в 2018 році ми разом зі студенткою-хіміком Мартою Цап, яка захистила цього року магістерську роботу на цю тему, виграли перший конкурс стартапів й отримали на реалізацію цього проєкту 100 тис. гривень”, — зазначає калушанин.

Зразки жувальної гумки перевірили в Науково-дослідницькому і навчальному центрі молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок медичного факультету Ужгородського національного університету. У випробуваннях взяли участь 36 пацієнтів. Упродовж 7-ми днів вони під контролем стоматологів жували по одній гумці “Медівник” три рази на день після їжі. Після тижневого курсу лікування було підтверджено, що у 72,5% пацієнтів припинилися або зникли ознаки захворювань. В акті клінічних досліджень також відзначено, що жуйка «Медівник» має яскраво виражені профілактичні, протизапальні, в’яжучі, антиінфекційні, антимікробні та антибактеріальні властивості, не має негативної дії на організм і не викликає ускладнень при тривалому використанні, в тому числі у дітей.

“Щоб налагодити серійне промислове виробництво жуйки “Медівник”, треба вкласти великі кошти, знайти спонсора. Щоб закупити обладнання, запустити виробництво та вийти на ринок з продукцією в обсязі 360 тис. штук на рік, знадобиться 75-100 тис. доларів”, — запевняє Сергій Курта.

Поки що жуйку виготовляють в лабораторії способом handmade невеликими партіями, в основному для випробувань, на замовлення пацієнтів, які мають стоматологічні захворювання, лікарів та інших клієнтів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: