П’ятниця, 27 Вересня

Наступного місяця за газ доведеться заплатити більше. У “Газмережах” зробили попередження.

Більша частина споживачів газу в жовтні отримає додаткові платіжки, а отже, за комуналку доведеться заплатити більше. Про це розповіли фахівці Харківської філії “Газмережі”,  передає Дніпро Регіон.

Йдеться про мешканців багатоквартирних будинків, у яких було проведено технічне обслуговування газопроводів спільної власності, тобто газопроводів, які перебувають за межами квартири.

Перевірки таких газопроводів давно не проводили, проте все ж таки вирішили повернути.

Ціна для різних споживачів різнитиметься, адже все залежить від надавача послуги, а також кількості квартир у будинку.

При цьому в “Газмережах” наголошують, що реквізити для оплати послуг технічного обслуговування газопроводів відрізняються від реквізитів для оплати за розподіл газу, тому споживачам потрібно бути особливо уважними при внесенні платежів.

Якщо оплата здійснюється на відділенні Укрпошти чи у відділенні банку, потрібно обов’язково акцентувати увагу оператора, що оплата здійснюється саме за технічне обслуговування.

Якщо оплата проводиться через мобільні програми “Приватбанку” або Ощадбанку, потрібно вибрати розділ з назвою газорозподільних мереж своєї області та підпункт “за технічне обслуговування ВБСГ”.

При використанні мобільних додатків інших банків потрібно самостійно запровадити банківські реквізити своєї філії “Газмереж” для оплати за технічне обслуговування, вказати призначення платежу (за технічне обслуговування) та реквізити платника: ПІБ, номер особового рахунку, адреса.

На платіжній платформі EasyPay потрібно знайти необхідну послугу за кодом ЄДРПОУ своєї філії «Газмереж» та обрати розділ “Оплата за технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку”.

Комуналка за газ. Як правильно розібратись

Українцям надходитимуть додаткові квитанції на оплату комунальних послуг щодо газопостачання – так звана третя платіжка за газ. Звідки вона взялася, за що і скільки доведеться платити.

Українцям надходитимуть додаткові квитанції на оплату комунальних послуг щодо газопостачання – так звана третя платіжка за газ. Звідки вона взялася, за що і скільки доведеться платити.

Зауважимо, що наразі в Україні немає тарифів на роботи з обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Їх має встановити й докладно розписати НКРЕКП. Після цього тарифи будуть опубліковані на ресурсах облгазів.

Третю платіжку за газ українці отримають у лютому за січень, уточнив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Але це стосується лише тих, хто провів загальні збори співвласників багатоквартирних будинків і визначився з виконавцем послуг. Власники квартир, які не подали заявку на приєднання до Колективного договору, автоматично приєднуються до Типового договору.

Звідки взялася третя платіжка за газ, чи закріплена в законі

“Якщо сказати так, як воно закріплено в законодавстві, українці платитимуть за технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Простими словами – це платіж за технічне обслуговування труб та обладнання постачання газу в будинок”, – пояснила адвокатка Адвокатського бюро “Івана Хомича” Олена Воронкова.

Третя платіжка за газ – хто платитиме

Третя платіжка за газ надходитиме мешканцям багатоквартирних будинків. Однак як звернула увагу Воронкова, багатоквартирними будинками вважаються і ті, де розміщені дві квартири, і ті, де є 50 квартир.

Більшості споживачів сплата третього рахунку за газ все ж не стосується, каже енергетичний експерт Юрій Корольчук.

“У них як було дві платіжки, так і залишиться. Більшість керівних компаній уже давно уклали угоди з облгазами, тож споживачі навіть не знають, що сплачують цю третю платіжку. Бо облгази включили ці суми до платіжки розподілу”, – пояснив експерт.

За його словами, третя платіжка за газ може надійти мешканцям відомчих будинків чи гуртожитків через те, що їхній власник свого часу не уклав договір з обслуговувальною організацією (тим же облгазом), яка б забезпечила роботу з обстеження. Або це можуть бути нові будинки.

“Керівні компанії тривалий час не хотіли підписувати ці договори, але зараз їх поставили в ситуацію, що вони зобов’язані це зробити. До того ж раніше не було порядку, як це робити та скільки це коштує – тобто не було рішень НКРЕКП та Міненерго. Якщо б вони були, все можна було б зробити раніше та простіше”, – розповів Корольчук.

За що надходить третя платіжка за газ: сервіс

До технічного обслуговування систем газопостачання входять:

  • перевірка наявності вільного доступу до газопроводів і газового обладнання,
  • перевірка стану пофарбування і кріплень газопроводу,
  • перевірка наявності футлярів у місцях прокладання через зовнішні та внутрішні конструкції будинку,
  • перевірка стану ущільнення міжтрубного простору,
  • технічне обслуговування запірних пристроїв, установлених на газопроводах і газовому обладнанні;
  • технічне обслуговування газовикористовувального обладнання, призначеного для опалення місць загального користування;
  • перевірка на герметичність з’єднань газопроводів і газового обладнання, розміщених за межами приміщень споживачів;
  • усунення виявлених витоків газу з повторною перевіркою газових мереж на герметичність.

Третя платіжка за газ – скільки коштує

Як пояснила Воронкова, наперед буде важко визначити, яка сума надходитиме у третій платіжці за газ, адже в один період може йтися лише про огляд мереж, а в інший – про ремонт і заміну. Однак більшість комунальних платежів залежать від обсягу споживання, тому тут не має відбутися нічого катастрофічного.

“Щодо конкретної суми до сплати за такою квитанцією, то наразі затверджені лише граничні рівні вартості робіт з обслуговування, і вартість таких робіт визначатиметься вже виконавцем. Періодичність проведення робіт з обслуговування внутрішніх систем передбачено проводити раз на 3 і 5 років залежно від типу та обсягу робіт. Наперед важко сказати, яка сума буде виставлена за такою платіжкою. Але якщо звернутися до Методики розрахунку вартості таких робіт, то найменшим платежем є сума на 8 грн на 1 одиницю. Проте розслаблятися не варто, бо є і показник 815,02 грн за роботу з 1 одиницею”, – розповіла юристка.

Таким чином, наразі відомо, що розмір третьої платіжки за газ коливатиметься залежно від типу та обсягу робіт, він може становити як 50-100 грн, так і 4 000 грн. Варто зауважити, що цей платіж ділитиметься між усіма власниками.

За словами Корольчука, сума третьої платіжки насамперед залежить від стану мереж і самого об’єкта: великий він чи малий, новий чи старий, багатоквартирний будинок чи гуртожиток.

“На сьогодні відштовхуються від того, що квартира має платити близько 300 грн – це сума за три роки. Те, що споживач платитиме раз на три роки, малоймовірно, бо це було б складно упорядкувати юридично. Бо споживач не зобов’язаний тримати в голові цю інформацію і раз на три роки “ловити” повідомлення про необхідність сплати. Тому, найімовірніше, споживачі сплачуватимуть або близько 100 грн на рік, або 8-10 грн щомісяця”, – вважає експерт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: