Вівторок, 7 Травня

У Дніпрі вчора, 6 червня, в соцмережах стурбовані дачники та городники почали писати про те, що на деревах – абрикосах та персиках – масово опадають листя, повідомляє  Дніпро Регіон.

Як стало відомо, причиною тому може бути серйозне грибкове захворювання, з яким треба боротись усім разом, а не поодинці.

 

Це грибкове захворювання моніліоз, яке активізувалося в нашому регіоні в кінці 1990-х років. Цей грибок поширюється спорами і вражає не тільки абрикоси, а й інші кісточкові дерева – персики, черешні, вишні. Збудник хвороби активізується навесні при теплій температурі і високій вологості. Дуже теплі (25 градусів і вище) і дощові травневі дні якраз і привели до спалаху моніліозу.

Спори цього грибка потрапляють на квітку або зав’язь плодового дерева, переходять в квітколоже і далі поширюються через гілки практично по всьому зеленому організму.

Як визнає Микола Харитонов, профілактичні заходи проти цього захворювання треба було приймати, починаючи з осені або кінця зими. Провести санітарну обрізку гілок. І тричі, починаючи з періоду розпускання бутонів, провести обприскування гілок профілактичними хімічними препаратами.

Але почасти ситуацію можна врятувати і зараз.

Для цього треба уражені гілки зрізати і разом з опалим листям спалити або глибоко закопати, щоб грибок не поширювався далі, – рекомендує доктор наук. – Дерево після цього треба обробити хімічними препаратами-фунгіцидами ( «Хорус», «Топаз», «Швидкість», «Пелетон» та інші) або контактними засобами – бордоською рідиною, мідним купоросом. Біологічно нешкідливі препарати не зможуть швидко усунути грибок – вони можуть потім застосовуватися для купірування захворювання.

Успіх порятунку дерев залежить від дружності дачників. Важливо, щоб такі заходи прийняли не один-два садівника, а все товариство. Інакше грибок продовжить передаватися від одного дачника до іншого.

Природно, після такої хімічної обробки поверхні плоди перед їжею треба дуже ретельно мити. А ще краще – вжити їх на консервацію або сік.

Після такого спалаху моніліозу фахівець рекомендує восени обов’язково провести санітарну обрізку гілок, обробити дерево профілактичними препаратами, побілити стовбур з додаванням мідного купоросу. А навесні – провести три хімічних обробки гілок і стовбура.

Раніше ми писали У Дніпрі на житловому масиві Придніпровськ виявили сколію гіганта (ФОТО)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: