Навіть згадка про нього викликає певну ностальгію. У декого цей пилосос і досі зберігається і гаражі чи на дачі, причому навіть через 40 років продовжує працювати, повідомляє Дніпро Регіон.
У Дніпрі у рамках проекту «Відчуй Дніпро» відкрилася одинадцята міні-скульптура. На пішохідній частині вулиці Короленка, прямо навпроти входу до Будинку побуту, з’явився маленький бронзовий пилосос «Ракета».
Масовий випуск пилососів в СРСР розпочався у 1952 р., він отримав назву «Піонер». Того ж року було розпочато випуск пилососа «Дніпро». Щоправда ця модель нараховувала лише 3 000 одиниць. Нова модель Південмашу з’явилася у 1956 р. Його назва була прямим посиланням на саму форму виробу. Щоправда цей пилосос, як дві каплі води, був схожим із шведським виробом Electrolux
Самою відомою моделлю став пилосос «Ракета 7» . Цей апарат виготовлявся вручну, дуже ретельною була перевірка якості виробу. За своїми характеристиками потужний двигун міг працювати 50 хв., далі 10 хв. перерви – і знову до роботи. Але як розповідають – здатна ця модель набагато більше.
До комплекту входило дві додаткові електрощітки, оскільки ці деталі найшвидше зношувалися.
Ракета була багатофункціональним пристроєм – мала комплект додаткових щіток для чистки килимів, меблів, одягу. Але цікавою особливістю «Ракети» була її робота не лише як пилососа, але й на видув. За допомогою цієї функції та змінної насадки пристрій часто використовувався для розпилювання фарби.
У нашому місті також вироблялися і інші марки пилососів, зокрема, «Чайка, «Вихрь», «Буран».
Раніше ми писали На Дніпропетровщині жінка впала у комунікаційний колодязь глибиною 1 метр