Вівторок, 30 Квітня
У Дніпрі в парку Шевченка цвітуть пізньоцвіти, повідомляє Дніпро Регіон.
Пізньоцвіт осінній або Колхікум (Colchicum) — незвичайна квітка. Цілі зарості його квітів «раптом» з’являються в саду восени. Невисокі голі стебла з великими рожево-ліловими квітами стійко тримаються на вітрі і прохолоді, а потім знову зникають в осінньому небутті.
Колхікум багато в чому схожий з крокусом, але вони не є спорідненими культурами.
Латинська назва походить від назви місцевості Колхіда, де ці квіти були поширені. Природно пізньоцвіти виростають на Кавказі та у Середземномор’ї, на території південно-східної Європи, Західної Азії та Північної Африки. Але, хоча ця квітка може рости в гірській місцевості, її не можна зустріти в Скандинавії.
А пізньоцвітом цю рослину назвали тому, що він зацвітає восени, коли багато рослин вже готуються до зимового сну.
Його вегетація починається ранньою весною — з землі пробиваються перші листя. Надалі з’являється насіннєва коробочка, що є продовженням попереднього осіннього цвітіння. Вона поступово зростає і до кінця травня стає зрілою. Усередині насіння, що згодом розносить вітер. Далі надземна частина поступово всихає. Але не можна листя зрізати до їх повного в’янення, так як саме вони живлять цибулину.
І тільки восени його життєвий цикл поновлюється — пізньоцвіт зацвітає, і цвіте близько 3 тижнів.
Квіти висотою 20-25 см мають рожевий, ліловий або білий колір, і виділяють приємний аромат. При повному розкритті келиха в центрі можна побачити жовті тичинки.
Колхікум невибагливий, заморозки і снігопад не є перешкодою для його цвітіння – він витримує морози до -17 градусів.
Пізньоцвіт росте в лугах і степах, на лісових галявинах і узліссях під покровом чагарників, куди доходять сонячні промені і немає застою вологи. До Червоної книги пізньоцвіт внесений в 1988 році, так як бездумне зривання його квітів для букетів призводить до загибелі цибулин, і чисельність його різко скорочується.
Пізньоцвіт — цінна рослина, яке своїми яскравими квітами здатна розбавити осінні кольори. Щоб зберегти його для нащадків, не потрібно викопувати рослину в парку, а можна в садівничому магазині придбати цибулини, які спеціально вирощені для озеленення садів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: