Собаки під охороною. Принаймні у Дніпрі. Усипляти і відстрілювати безхатніх хвостатих заборонили міські чиновники, повідомляє Дніпро Регіон.
Утім такі порядки не зовсім влаштовують місцевих. Мовляв, через зграї агресивних псів страждають діти і домашні улюбленці. Як борються з проблемою в інших областях і що пропонують наші волонтери? Христина Темченко продовжить тему.
Відловлювати собак неможливо, кажуть у зооконтролі, бо ані у Дніпрі, ані в області для них жодного притулку. Все, що роблять зараз: забирають бродячих, вакцинують, чіпують і стерилізують. Після чого тварини певний період знаходяться у вольєрах на карантині. А далі їх повертають на місце, звідки взяли.
Аби на карантині можна було тримати більше тварин, у комунальному підприємстві готують додаткових 600 місць. Та усе це потребує фінансування. Простіше й ефективніше хворих і агресивних усипляти, певнять співробітники організацій захисту тварин сусідніх областей. Наприклад, у Харкові евтаназія безхатніх практикується!
У Дніпрі ж вбивати безхатьків суворо заборонили чиновники. Та деякі підприємства наважуються порушувати табу, обурюється заступник мера Михайло Лисенко. І за це будуть карати.
У збільшенні популяції безпритульних собак винні самі люди, кажуть зоозахисники. Відомо, що третина дворових псів — колишні домашні улюбленці!
Усипляти чи будувати великі притулки у Дніпрі не планують. У зооконтролі кажуть: за два роки стерилізації безхатьків поменшало у два рази. І жодна собака не постраждала від рук комунальних підприємств. І навіть агресивні тварини знаходять для себе новий дім. Їх забирають охороняти приватні будинки чи підприємства.
Раніше ми писали У Дніпрі знайшли без вісти зниклого хлопця, який змінився після смерті брата