Вівторок, 30 Квітня

Близько двохсот операцій з трансплантації рогівки. Стільки на рік  проводять в Дніпропетровській обласній офтальмологічній лікарні. І у ній вже 8 років працює донорський банк. Єдиний в Україні, повідомляє  Дніпро Регіон з посиланням на 34 канал.

Мешканці з усіх регіонів приїжджають до наших медиків, аби знову бачити. Та операцію роблять далеко не усім. Адже національної програми з пересадки рогівки не існує.

Уламки у сітківці, залите кров’ю око та прогнози ніколи не бачити. Олексій розповідає свою історію. Він колишній боєць АТО. У 2014 році під час оборони Донецького аеропорту підірвався на міні.

«Ліве око — трохи уламків було. Праве око дуже сильно травмоване. Але лікарі за мене взялися, витягли. Було проведено кілька складних операцій. Шляхом пересадки роговиці донорської я відновився, я зараз працюю, в мене повноцінне життя», — Олексій Росліченко.
Ця сама операція з пересадження рогівки допомогла побачити світ і Насті. Вона не бачила від самого народження. Перші місяці життя провела на обстеженнях. Із мамою об’їздили лікарні у всій Україні. Наважилися на операцію за кордоном. Утім тоді пересаджена рогівка не прижилася.
«Зінок немає, не видно, каламутні очі і все. 2017 року ми дізналися, що у Дніпрі роблять пересадку рогівки. Нас подивився лікар і сказав, що він може допомогти. Праве око ми прооперували, через місяць нам зробили ліве око», — говорить мати Насті Ірина Чичкова.
Після операції минуло 5 років. Зараз Насті 10. Дівчинка ходить до школи, займається музикою і танцями.
Люди з ушкодженням рогівки мають інвалідність. Однак можуть повернутися до повноцінного життя. Після пересадження на місце травмованої тканини – біо-керато-імплантату.
Першу в Україні трансплантацію рогівки зробили у 1912 році. Наші лікарі єдині у світі стали консервувати тканини. Це дозволило використовувати рогівку померлих. На початку 21 століття подібні операції активно проводили в Білорусі, Німеччині, Ізраїлі, та найбільше – в Італії. В Україні – це було рідкістю. Адже не вистачало донорів.
«Те, що робила Італія… У ті роки це був один із найвідоміших банків, тканинних банків. І ми почали із ними співпрацювати. Починалося все це із 2008 року. Ми підписали меморандум і почали розвивати це підприємство», — говорить голова правління БФ “Здоров’я України” Юрій Набока.
У нашому регіоні за підтримки італійських колег створили відділення з виробництва біо-керато-імплантатів. Працює воно на базі обласної клінічної офтальмологічної лікарні. І є єдиним в Україні.
«Приїжджали спеціалісти. Вони налагоджували виробництво такого самого продукту, яким є на сьогодні біокіратоімплантат, у нас в області, в нашому місті, цей продукт на сьогодні є єдиним. І за 8 років клінічних проявів ми переконалися у тому, що цей продукт є найякіснішим», — говорить лікар-офтальмолог, завкафедри офтальмології Дніпровського державного медичного Університету Валерій Сердюк.
Далі матеріал проходить спеціальну обробку. І з нього роблять той самий імплантат. Рогівка може зберігатися лише добу. А протез, зроблений з неї – вічний. Уперше в нашій клініці його вживили у 2013 році.
«Було зроблено більше двох тисяч операцій на сьогоднішній день», — говорить директор державного підприємства «Біомплант» Ігор Олещенко.
Кератопластику можна зробити двома методами: вручну або за допомогою лазера. Він вирізає тканину мікрон у мікрон. Саме про цю технологію говорять італійські медики.
Вони приїхали до Дніпра, аби побачити, як оперують наші хірурги, та обмінятися досвідом.
«Відбулися зміни. Лікарі України, хірурги, вони з останніми технологіями можуть робити операцію частково на рогівці, ту уражену ділянку, яка є, а не видаляти повністю всю рогівку, як це було в попередні роки.
Ми приїхали в Україну, щоб ознайомитись та подивитися як просувається розвиток цього проекту. Усі наші поради були реалізовані», — говорить керівник Венеціанського очного банку Дієго Понзін.
На конференції зібралися лікарі, чиновники, керівники медичних установ з усієї країни. Вони говорили про важливість створення державної програми із трансплантації рогівки. Наразі такі операції пацієнтам роблять за обласні кошти.
«Сьогодні ми виконуємо на рік 350 таких операцій. Але потреби становлять до двох з половиною тисяч. Тому якщо буде підтримка з боку держави, буде створена бюджетна програма міністерства охорони здоров’я, то я сподіваюсь, і ми маємо такі можливості тут, в нашому відділенні, виготовляти таку кількість біоімплантатів», — говорить директор Державного підприємства «Біомплант».
«Ми, звичайно, сподіваємося, що це будуть насамперед державні програми, тому що трансплантація це державна справа. І фактично ми можемо стати в східними провайдерами ось такої великої європейської справи», — говорить лікар-офтальмолог, завкафедри офтальмології Дніпровського державного медичного Університету Валерій Сердюк.
Прооперовані пацієнти повертаються до повноцінного життя. Із часом відмовляються від інвалідності. Але своєї черги побачити світ щороку чекають тисячі українців.
Відео можна подивитись тут https://www.youtube.com/watch?v=M0aoNj0Ls3M

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: