П’ятниця, 22 Листопада

У Дніпрі над парком Зелений Гай планують звести 4-поверховий житловий комплекс «Крона». У задумах, його хочуть звести на місці колишнього дитячого садка. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на Міський сайт.

У 1960-80-х роках на західному схилі парку працював дитсадок. Але в 90-х роках його було закрито і пограбовано.

Два десятки років тому на частині його території вже збудували один висотний житловий комплекс.

Тепер поруч із ним планують звести ще один ЖК – набагато менший масштаб.

Про новий проект Міському сайту ексклюзивно розповів його автор, відомий дніпровський архітектор Олександр Сорін:

«Головною та несподівано приємною подією останнього місяця стало замовлення на проект житлового будинку у м. Дніпро у провулку Ялицевий, район парку Зелений Гай.

До цього ми встигли попрацювати над проектом перетворення території колишнього дитячого садка із занедбаними корпусами на житловий комплекс економ-класу в одному з периферійних районів міста. Для нас це був перший досвід проекту редевелопменту території шляхом перетворення її з дитячого садка на сад. Але, на жаль, все лишилося на папері.

Причина досить прозаїчна – вартість робочого проекту. Позиція замовника є очікуваною і зрозумілою, існує маса проблем, які потрібно буде вирішити при реалізації проекту, але вважаю, що не потрібно при цьому знецінювати вартість проектування. Замовник вибрав іншу стратегію і зараз намагається знайти компанію, яка за невелику плату виконає робочу документацію. Тож поки що спостерігаємо, наскільки здатна до об’єднання наша архітектурна спільнота.

Новий проект передбачає будівництво житлового будинку на ділянці 0.5 га, що примикає до парку Зелений Гай. На даній території буде збудовано сучасне житло та виконано комплексний благоустрій, відштовхуючись від існуючого рельєфу з перепадом 5 метрів. Сьогодні місце, на жаль, як і раніше, відіграє найважливішу роль. У центрі все менше вільного місця і забезпечити власника квартири упорядкованим двором та гарним виглядом навіть у будинку з пафосною назвою, та ще й латинськими літерами у щільній міській забудові неможливо.

Всі ці приклади перед очима та адреси їх відомі. Таке будівництво перетворює цілі квартали міста на малопридатні місця для життя. Тож проектуватимемо і будуватимемо менше, але далі і звикатимемо до слів реконструкція, модернізація, екологія. Важливою стає економіка проекту, але не сприйматимемо обмежений бюджет як бідність, а як реалії сьогодення. Це буде непросте випробування, але іншого шляху немає. Будівництво в периферійних районах міста вимагатиме появи вулично-дорожньої мережі з тротуарами зручними для пішоходів, громадським транспортом, велодоріжками та парковками – куди ж без них. Це підвищить якість життя околиць, але без волі і бажання влади все це залишиться проектами, про які поговорять-поговорять і забудуть. Але це всі мої думки і, звісно, ​​не завжди безперечні.

Тепер про наш проект. Передбачено будівництво чотириповерхового житлового будинку на 52 квартири площею від 50 до 80 квадратних метрів з можливими варіантами блокування. Є паркінг, що забезпечує будинок машиномісцями і є укриттям для мешканців у разі надзвичайних ситуацій. Квартири першого поверху мають виходи в приватні палісадники, наповнені зеленню та дають можливість урізноманітнити сценарій проживання у міській квартирі. Є два пентхауси з вікнами у парк та терасами на покрівлі. На кожному поверсі є приміщення для колясок та велосипедів.

Однією з переваг будинку стала наявність балкона у кожній квартирі, і тут непогано б подумати про законодавчу базу зі скління балконів, що дозволить контролювати зміни фасадів та уникнути того кошмару, який ми бачимо сьогодні. Висота поверху 3.3 метри, вікна на підлогу.

Для фасаду використовується лицьова цегла двох кольорів українського виробника та оштукатурені карнизи з невеликими виступами та заглибленнями, що візуально подрібнюють фризи. Передбачено встановлення сонячних панелей на даху для створення резерву потужності для функціонування об’єкта.

Вся територія обгороджена живоплотом, це пожвавлює простір навколо будинку і створює тісний зв’язок з територією парку. Для гостей передбачена гостьова парковка. Територію з огляду на рельєф террасовано. Подвір’я максимально озеленене, планується висаджувати крупноміри, квітучі чагарники і багаторічники. Є променад, лаунжі з садовими меблями, дитячі майданчики, обладнання для воркауту та тренажери.

Сподіваємося, що житловий будинок ”КРОНА” стане початком перетворення цього району та задасть нову планку якості архітектури”.

Про терміни реалізації проекту поки що не повідомляється.

Ілюстрації надані Олександром Соріним

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: