У Дніпрі в ОСББ «КАЛНИШЕВСЬКОГО 20» завершено поточний ремонт системи опалення. Замінено старі труби та зношені елементи, усунено витоки теплоносія. Це підвищує енергоефективність будинку, зменшує витрати на опалення та знижує негативний вплив на довкілля.
«Я дуже вдячна, що в Дніпрі є програма співфінансування. Ми беремо участь у ній уже другий рік поспіль. Торік відремонтували труби холодного водопостачання, які були в жахливому стані. Цього року взялися за опалення. Дуже задоволені результатом і вдячні місту за підтримку в ці непрості часи», — зазначила Наталя, мешканка будинку.
Якість виконаних робіт проінспектував директор департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради Святослав Ткаченко, який сьогодні, 5 листопада, чергує по місту.
«На ремонт системи опалення в цьому будинку з міського бюджету було виділено понад 280 тисяч гривень, що становить 75 % від загальної суми. Мешканці задоволені результатом», — розповів Святослав Ткаченко.
Наступною точкою перевірки стало ОСББ «КАРУНИ 45», де виконано поточний ремонт міжпанельних швів по периметру будинку. Потреба в цьому виникла після атаки ворожих дронів на Дніпро. Найбільше постраждав сусідній будинок, а в цьому через пошкодження посипалися шви.
«ОСББ подавало заявку на Програму співфінансування 2024 року для ремонту міжпанельних швів у плановому режимі. Однак аварійна ситуація пришвидшила процес. Міжпанельні шви в панельних будинках відіграють критичну роль у забезпеченні теплоізоляції, звукоізоляції та захисту від вологи. Тріщини в швах призводять до втрат тепла, підвищення витрат на опалення, а також ризику утворення грибка та плісняви, що негативно впливають на здоров’я мешканців. На цей ремонт з міського бюджету було виділено понад мільйон гривень», — підсумував Святослав Ткаченко.
Міська програма співфінансування охоплює багатоквартирні будинки в Дніпрі, які експлуатуються понад десять років, і передбачає, що ОСББ та ЖБК мають зібрати лише 25 % від вартості робіт, тоді як 75 % покриває міська влада. Станом на 5 листопада 2024 року виконано 232 заявки (56 з електрики, 58 із сантехнічних систем, 74 із ліфтового обладнання, 39 із покрівлі, 1 на укриття, 1 на вимощення, 2 на заміну вікон та дверей, 2 на міжпанельні шви). У роботі перебуває 121 об’єкт.