Троянди: чи треба обрізати їх на зиму та як це зробити? Деякі сорти троянд обрізати обов’язково, деякі навпаки не рекомендується. Троянди – теплолюбна рослина, вони краще цвітуть, коли за ними дотримано правильного догляду. Тому після обрізки в обов’язковому порядку здійснюють укриття. «Дніпро Регіон» розповість, як правильно обрізати троянди.
Які троянди не потрібно обрізати?
Троянди, які цвітуть одноразово влітку, обрізки не потребують. Як правило, основна мета заходу – зробити кущик більш компактним для того, щоб укрити рослину було легше. Оскільки зимостійкі рослини не вимагають укриття, витримуючи сильні морози, їх обрізати не потрібно.
Які види троянд не потребують обрізки:
- паркові;
- ґрунтопокривні;
- гібридні.
Зверніть увагу: плетисті і ґрунтопокривні кущики троянд потребують лише обрізки сухих гілок. Пагони, розміром всього в 1 см, теж доцільніше видалити, тому що вони навряд чи перенесуть зимівлю.
Коли обрізати троянди?
Рослину потрібно обрізати після настання стабільних холодів. Орієнтуйтеся за своїм кліматом, тому що холоди скрізь наступають по-різному. Оптимальне рішення обрізки тронд – це до -2 градусів морозу.
Важливо дещо знати: якщо рослину обрізати в таку погоду, то на ній не з’являться бруньки. Але раннє обрізування може сприяти роботі рослини над формуванням бруньок.
Як обрізати: деякі рекомендації та види обрізок
Використовуйте ножиці, виходячи із розмірів пагонів. Інструментом може стати: ножівка, секатор, ножиці, садовий ніж, кущоріз. Перед тим, як приступати безпосередньо до самого заходу, переконайтеся, що всі інструменти продезінфіковані. Зазвичай проводжу дезінфекцію в марганцевому розчині чи залізному купоросі (5-10%)
Це важливо знати: зріз пагонів треба я робити під нахилом, а місце самого зрізу припудрити золою.
Види обрізок троянд:
- класична;
- мала;
- середня;
- сильна.
- Класична: цей вид обов’язково застосовувати до будь-якого виду троянди. Завжди видаляйте хворі та сухі гілочки. Видаленню також підлягають молоденькі пагони, тому що вони не мають шансу дозріти до зими.
- Мала: пагони вкорочують на 1/3. Підходить для великоквіткових троянд, а також чагарникових. Але щороку вигляд такої обрізки небажаний.
- Середня: підходить для кущових троянд. Зрізаються всі тонкі пагони, що не визріли, до 4-х нирок, але якщо є рослини з кореневою системою. Основні пагони зрізаються лише наполовину. Визначити незрілі гілки можа по коліру, зазвичай їх пагони мають червоний відтінок.
- Сильна: омолоджуюча обрізка для старих кущиків. Доцільно залишити пагони, що не перевищують довжину 15 см. Кущики потрібно вкривати та проводити обробку місць зрізів (можна замазати місця воском).
Всі зрізані гілки підлягають спалюванню. Якщо ви залишите їх на землі, то є ризик розвитку хвороботворних мікробів, які просто перейдуть на здоровий кущик.