Частими викликами в роботі бригад ЕМД є виклики з приводу нападу судом та травмування внаслідок цього. Судомний синдром може бути проявом не тільки епілепсії, а також – важкої ЧМТ, зупинки серця, інсульту, ускладнень цукрового діабету, лихоманки у дітей, еклампсії у вагітних та станах, пов’язаних зі зловживанням алкоголю, психоактивних речовин та ін., повідомляє «Дніпро Регіон» з посиланням директора Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радія Шевченко.
15 листопада до ЦОД м. Дніпра надійшов виклик в одне із селищ Новомосковського району до 49-річного чоловіка з приводу “травма голови, без свідомості”.
Через 12 хв. від часу надходження виклику на місце прибула найближча бригада Новомосковської станції у складі фельдшера з МНС Максима Роздобудька та водія Юрія Алферова.
Зі слів свідків, у чоловіка був напад судом, під час якого він травмувався.
Після проведення огляду та обстеження, в т.ч. глюкометрії, постраждалому була надана необхідна екстрена медична допомога.
З діагнозом “Стан після судом. ЗЧМТ. Забій голови, гематома лобної ділянки. Струс головного мозку” в стані середньої тяжкості постраждалий був госпіталізований до КП “Новомосковська ЦРЛІЛ”.
Важливо знати: нормальну якість життя людині, в якої бувають напади судом, забезпечать обстеження для встановлення діагнозу та дотримання призначеного фахівцем лікування. Якщо ж ви стали свідком нападу судом, не панікуйте, не намагайтесь щось класти пацієнту до рота, краще переведіть його в стабільне бокове положення, обережно під голову можна покласти щось м’яке та негайно телефонувати на “103”.
Знання елементарних речей пересічними громадянами допоможе запобігти додатковим травмам у пацієнтів з судомами до приїзду “швидкої”.
Раніше ми писали, Було триразове обвивання пуповини і задуха: під Дніпром жінка народила хлопчика у кареті швидкої допомоги