Аварія трамваю на маршруті №6 сталася 2 липня 1996 року близько 17-ї години, у час пік: на крутому схилі у трамвая відмовили гальма, на високій швидкості вагон із пасажирами врізався в бетонне огородження.
Наступного дня, 3 липня 1996 року, в Дніпродзержинську був оголошений п’ятиденний траур, в Україні скасували державний прийом, що мав відбутися на честь ухвалення нової Конституції незалежної держави. У відставку тоді пішов міський голова Дніпродзержинська Сергій Шершньов.
Рух за трамвайним маршрутом №6 закрили. Для постраждалих у трамвайній аварії запровадили пільги – 50% сплати комунальних послуг, безоплатний проїзд у міському електротранспорті.
Меморіал пам’яті жертв трамвайної трагедії у Дніпродзержинську спорудили 10 років тому. Він має вигляд зігнутих трамвайний рейок.
Як розповіли очевидці, практично весь шлях трамвая був усипаний закривавленими тілами. Водії були в шоці. Багато хто, піддавшись паніці, стали вистрибувати з салону через розбиті вікна, в результаті чого отримали серйозні поранення.
В результаті катастрофи 34 людини загинули (29 на місці події, ще 5 померли у лікарні). Серед загиблих були 20 жінок і 1 дитина. Більше 100 осіб отримали травми різного ступеня тяжкості.
Ось що згадують свідки подій:
На дуже крутому спуску у трамвая відмовила система гальмування й заклинило двері. Вагон набрав швидкість і зійшов із рейок, виїхав на проїжджу частину і зіткнувся з невисоким бетонним загородженням. 29 осіб померли на місці. Всю ніч хірурги області оперували постраждалих. Всіх врятувати не вдалося – число загиблих зросло до 34 осіб. Наступного дня в Україні оголосили траур. П’ять днів місто було в жалобі – йшли похорони.
Однією з причин аварії стало те, що трамваєм керувала 20-річна дівчина, яка за кілька місяців до події закінчила прискорені курси в Вінниці. Не виключено, що в критичній ситуації із-за недостатнього досвіду вона могла просто розгубитися.
У фатальний день дівчина передала диспетчеру інформацію про проблеми в акумуляторній системі, однак трамвай випустили на лінію, оскільки не вистачало рухомого складу.
Міська влада тоді ще Дніпродзержинська увічнили пам’ять загиблих у страшній трагедії, встановивши монумент на місці катастрофи, у вигляді двох паралельних прямих, що хаотично вигинаються вгорі. Цей монумент символізує покручену в результаті сходу вагона трамвайну колію.
Раніше ми писали У Дніпрі на проспекті Яворницького влаштували зручну платформу на зупинці трамвая (ФОТО)