Неділя, 28 Квітня

Пам’ятаєте знамените: «до першої зірки не можна», а тепер давайте докладніше розберемося в питанні, які традиції на Різдво існують в різних країнах. У більшості народів це свято вважається сімейним, тому зустрічають його в колі близьких людей під м’яке мерехтіння свічок або яскраве полум’я каміна. Католики його відзначають напередодні 25-го грудня, православні – 7-го січня. Але знаковим є вечір напередодні Різдва, званий Святвечором. Саме тоді загадуються бажання і відбуваються чудеса.

Традиції на Різдво в Україні

У нас здавна вірили в диво і розташування вищих сил, які можливі лише в це свято. Є безліч традицій, прикмет і ритуалів, пов’язаних з Різдвом. Одні з них пов’язані з християнською вірою, а інші мають більш давнє коріння.

На столі повинні стояти 12 страв, адже саме стільки апостолів було присутнє за столом на Таємній Вечері Христа.
Не можна просто сісти на стілець, адже там вже може бути дух вашого предка, який спустився з небес, щоб привітати сім’ю. Таке повір’я існувало у наших предків, тому перш ніж розташуватися за столом, було прийнято дути на стілець, щоб переконатися, що він вільний.
У саме свято переступити поріг першим повинен чоловік, адже це обіцяє хороший, урожайний і щасливий рік.
У Різдво прийнято було сідати за святковий стіл у новому одязі, і чим вона розкішніше, тим багатшим і благополучніше буде весь рік.
Традиційні святочні ворожіння не варто проводити в свято Різдва, адже для пророкувань ще буде час до Водохрещенського Святвечора (в ніч з 18-го на 19-е січня).
Це основні правила, які дотримувалися наші прадіди. Насправді, їх набагато більше, і в кожному регіоні існують свої вірування, яких ви можете дотримуватися.

Традиції на Різдво у Франції

У цій країні наш Дід Мороз чи західний Санта Клаус зветься Пер Ноель. Він приходить в будинок і щедро обдаровує всіх, хто вів себе гідно. Незмінною традицією є святкова вечеря після вечірньої меси, до якого подають смажену індичку з каштанами, копченого лосося, фуа-гра та шоколад на десерт.
Традиції на Різдво в Англії
Крім ялинки в Британії особливо ретельно «наряджають» камін, адже саме біля нього пройде святкова вечеря. Для прикраси зазвичай використовуються гілки плюща, гостролистий, омели, обвиті мішурою і святковим декором. А на полиці каміна обов’язково розвішуються шкарпетки або панчохи, в які вночі Санта складе подарунки.

Традиції на Різдво в США

Американці люблять обмінюватися листівками на Різдво. Це стало не просто традицією, а своєрідним ритуалом, без якого свято перестане бути таким. Останні роки навіть стали робити з вітальних листівок ошатні гірлянди, прикрашаючи ними стіни вітальні або розвішуючи над каміном. Ще одним обов’язковим різдвяним атрибутом є різдвяні чобітки, розвішані так, щоб Санта Клаусу зручно було опустити в них подарунки. Також до різдвяного вечері прийнято одягатися не в вечірні туалети, а в затишні в’язані светри з оленями, сніжинками, ялинками.

Із якої країни прийшла традиція прикрашати ялинку на Різдво

Вважається, що звичай наряджати хвойне деревце до нас прийшло з Німеччини, а його родоначальником став відомий реформатор Мартін Лютер (той самий, який заклав основи релігійного спрямування лютеранства). Одного разу, йдучи по вулиці напередодні Різдва, він був зачарований сяйвом зірок, немов стосувалися верхівок дерев. Тоді, повернувшись додому, він поставив на стіл кілька ялинових гілочок, прикрасивши їх свічками, а зверху поставивши зірочку, що символізує Віфлеємську зірку. Уже в XVI-XVII століттях традиція прижилася в Німеччині, Данії, Швейцарії, пізніше поширилася по всій Європі і світу. У нас звичай прикрашати ялинку існує відносно недавно – з початку XVIII століття.

Раніше ми писали, як за кращу новорічну листівку мешканка Павлограда отримала 15 тис. грн
Також ми повідомляли, що мистецька резиденція села Дніпрове на Дніпропетровщині увійшла в міжнародну базу

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: