fbpx

Термомодернізація багатоквартирних будинків: хто отримає кошти і скільки

Термомодернізація багатоквартирних будинків: хто отримає кошти і скільки

У Фонді енергоефективності України зарезервовані кошти на програму термомодернізації «Енергодім», повідомляє Дніпро Регіон.

На участь у програмі «Енергодім» подали заявки 310 ОСББ. Саме для цих об’єднань у Фонді енергоефективності зарезервовано близько 1,4 млрд грн. Сумарна вартість проєктів, поданих від ОСББ в рамках програми Фонду становить близько 2,1 млрд грн. Відшкодувати об’єднання співвласників зможуть до 70% витрат на енергозберігаючі заходи.

Лідирують за кількості заявок на участь у програмі «Енергодім» три області України:

Волинська – 67

Львівська – 32

Миколаївська – 28

«Мешканці термомодернізованих багатоквартирних будинків зможуть зменшити свої видатки на тепло принаймні вдвічі. Щоб допомогти ОСББ зробити свої будинки енергоефективними, держава та європейські донори запровадили Програму «Енергодім». На сьогодні 310 ОСББ беруть участь у цій програмі, що дозволить їм компенсувати до 70% витрат на термомодернізацію. У Фонді енергоефективності для цих проектів вже зарезервовано близько 1,4 млрд грн. А потенційно отримати таку компенсацію наразі можуть півтори тисячі ОСББ», – зазначає Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Програма «Енергодім» розпочала свою дію з 3 вересня 2019 року та визначає умови та порядок надання Фондом енергоефективності грантів для ОСББ для часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності.

Програма «Енергодім» діє у співпраці між Фондом енергоефективності, діяльність якого фінансується із державного бюджету та Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC), яка адмініструє Мультивалютний донорський трастовий фонд (МДТФ). Зокрема, донорами МДТФ є Європейський Союз та Уряд Німеччини.

На сьогодні, держава вклала у статутний капітал Фонду енергоефективності 2,7 млрд грн, ще 100 млн грн передбачено у Державному бюджеті на 2021 рік. До того ж за Угодами з ЄС донори також передбачили грантову допомогу Україні у розмірі 100 млн євро. Разом цих коштів вистачить, щоб реалізувати близько півтори тисячі проектів термомодернізації багатоквартирних будинків.

За програмою ОСББ можуть обрати один з двох пакетів термомодернізації:

Пакет А «Легкий» складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (перш за все модернізація інженерних систем будинку: встановлення лічильника теплової енергії, встановлення індивідуального теплового пункту, заміна котла, теплоізоляція або заміна трубопроводів тощо).

Пакет Б «Комплексний» включає в себе всі заходи Пакета А (якщо вони не були впроваджені раніше), а також утеплення стін, даху, горища, підвалу, заміна або ремонт зовнішніх дверей, вікон та балконів у місцях загального користування.

Наразі за обома пакетами ОСББ можуть отримувати поетапне фінансування від Фонду. Середня вартість проекту «Легкий» складає 1,6 млн грн, а проєкту «Комплексний» – 8,3 млн грн.

Максимальний строк, коли ОСББ може отримати всі транші від Фонду енергоефективності, складає 12 місяців для проекту «Легкий» та 24 місяці для проекту «Комплексний».

Фонд енергоефективності відшкодовує ОСББ 40% вартості робіт та матеріалів для пакету А та 50% – для пакету Б. Крім того, для перших 500 ОСББ, які візьмуть участь у програмі Фонду, відшкодовуються додаткові 20%. Тобто максимальний відсоток відшкодування для перших 500 ОСББ складає 70% від загальної суми проекту.

Враховуючи те, що 310 заявок від ОСББ вже прийняті, «бонусною» пропозицією можуть скористатись ще 190 ОСББ.

Джерело: Урядовий портал

Раніше ми писали, що У 2020 році міськрада коштом державної субвенції придбала житло для 10 дітей

Також ми повідомляли, що У Дніпрі під час новорічних свят зростають обсяги побутових відходів до 40%

Підписуйтесь на Дніпро Регіон  у Facebook

Підписуйтесь на Дніпро Регіон у Telegram

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: