Субота, 18 Травня

Михайло Михайлович Саєнко почав займатися фермерським господарством «Самара» у квітні 1991 року. Потім на законних підставах отримав у постійне користування дві земельні ділянки. Розвиваючи своє господарство, Михайло докладав чимало зусиль для становлення і розвитку фермерського руху по всій Україні, повідомляє Дніпро Регіон.

Від початку своєї справи і до своєї смерті у 2013 році Михайло Саєнко зміцнював позицію аграріїв і змушував дослуховуватись до малих і середніх фермерів усі гілки влади. Після смерті його господарство успадкував син Олексій. Справа Саєнка-молодшого почалась судових тяганин, поки  у вересні 2020 року Верховний суд України здійснив правовий висновок, яким на час існування ФГ «Самара» зберіг за ним право постійного користування земельними ділянками.

Але невдовзі після рішення Верховного суду Олексій Саєнко дізнається, що батьківські земельні ділянки у нього відібрали. При чому зроблено це було за шахрайською схемою рейдерських захоплень.

«Це безпрецедентний  замах на фермерський рук навіть для теперішніх корупційних діянь в Україні», – обурюється Анатолій Гайворонський, заступник голови Всеукраїнського Конгресу Фермерів,- «Потужним ударом під дих спробували вибити з наших полків не одного окремо взятого Олексія Саєнка, а саму ідею і потребу відстоювати та захищати в державі малий і середній аграрний бізнес».

 

За словами Гайворонського, об’єкт нападу  обрано не випадково:

«Ми немов той невгамовний загін, у якого в розпал сутичок навколо баталій за фермерські цілі і напередодні запуску ринку земель вкрали бойове знамено. Якщо хочете, прапор і стяг, під якими ми уже тридцять років йдемо вперед, не здаємося та готові й сьогодні відстоювати свої інтереси і права».

Місцева влада ігнорує проблему: Новомосковська райдержадміністрація виводить з державної власності земельні ділянки ФГ «Самара», а Вільненська сільська рада приймає їх в комунальну. Два наступні тижні сільрада передає у спільну комунальну власність обидві ділянки двом різним групам сторонніх громадян – нібито для ведення фермерських господарств.

При цьому оборудка була реалізована без участі Держгеокадастру, попередніх заяв і рішень: хтось забажав отримати землю зараз і одразу її отримали. Навіть не було потрібного рішення про надання дозволу готувати землевпорядні документи – скористалися тими, які замовляв і оплачував фермер Олексій Саєнко.

Конгрес Фермерів прагне домогтися слідства і покарання для злочинців, які фактично вкрали землю в Олексія Саєнка. Зараз фермери готують акцію протесту у Новомосковську перед районною адміністрацією. Вона відбудеться вже найближчим часом і участь братимуть малі та середні фермери з усієї України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: