П’ятниця, 3 Травня

Червоно-чорні візерунки та рослинні мотиви. Саме такі вишиванки були популярні на Катеринославщині сотню років тому, повідомляє  Дніпро Регіон з посиланням на 34 телеканал.

Хрестики вишиковуються у рядки, а з них складається візерунок. Пані Катерина Понікаревич вишиває синові сорочку. Бо вірить — це могутній оберіг.

Любов до вишивки, – розповідає пані Катерина, – перейняла від мами. У старій скрині й досі зберігає оздоблені нею рушники.

Те, що найстаріші рушники вишивали, як мама пані Катерини – червоно-чорним — не випадково, кажуть історики. Адже саме такі кольори переважали на Катеринославщині.

Червоний символізував життя та енергію. Вишивали здебільшого рослинні орнаменти — дерева, гілки, квіти. А квітки на сорочках складались у цілі композиції.

А це — жіноча сорочка з Катеринославщини, якій близько ста років. У нас рясно вишивали рукави, погрудки та манжети. Такий візерунок – називається брокарівським, або мильним.

«Андрій Брокар був парфумером, всі знають фірму, ось він був засновником бренду. І для продажу свого мила, для того,щоб його ще краще продавали, він почав загортати мило у папірець, і на папірці була ще схема для вишивки», – пояснила етнографиня Майя Ернст.

Саме це мило, – каже фахівчиня, і започаткувало у народі традицію вишивати хрестиком.

Майстрині наслідували вишивки з покоління у покоління. Так пані Катерина навчилася її у матері та сподівається передати знання своїй доньці.

Раніше ми писали Вигнав з маршрутки: у Дніпрі водій відмовився везти по посвідченню військового капелана (фото)

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: