П’ятниця, 3 Травня

Відомі з давніх часів, Дніпровські пороги завжди вабили до себе дослідників і мандрівників. Про пороги ходило безліч легенд. Здебільшого, вони були пов’язані зі скарбами, які колись заховали тут козаки. На жаль, з будівництвом греблі ДніпроГЕС в 1932 році, рівень Дніпра піднявся на 50 метрів, поглинувши пороги. Втім, легенди живі досі. Які скарби приховують Дніпровські пороги, розповість Дніпро Регіон.

Скарб Івана Мазепи

Іван Мазепа – одна з найбільш видатних фігур української історії. Свого часу він був яскравим військовим і політичним діячем, а щодо його персони досі ведеться чимало суперечок. Одна з них стосується стану гетьмана. Зокрема, – скарби, які Мазепа надійно заховав прямо перед своєю смертю. Якщо шукати відповіді на запитання, – наскільки багатий був Мазепа, слід пам’ятати, що свого часу він мав справжню владу, а разом з нею здобув чималі скарби.

Згідно легенди, коли український гетьман втік з Полтави і переправлявся через Дніпро в районі Придніпровського села Мишурин Ріг (Верхньодніпровський район), то наказав скинути в річку п’ять діжок із золотими монетами і кілька мішків срібла. На березі він позначив місце, вибивши на камені свій вензель. Цей знак селяни показували Яворницькому в кінці 19 століття. На жаль, знайти скарби так і не вдалося. Яворницький зумів знайти лише кілька монет. Зараз цю територію затопили води Верхньодніпровського водосховища. Втім, скарб все ще знаходиться на дні, очікуючи свого часу.

Золотий кінь

Легенди про золотого коня беруть свій початок ще з часів Боспорського царства. Більше 2 тисяч років тому Тавриду (сучасний Крим) підкорив цар Мітрідат Євпатор. Був у царя вельми цікавий талісман, який він возив з собою, – статуя коня, відлита із золота в натуральну величину. Мітрідат завжди брав його з собою в дорогу, і відблиски сонячних променів, які відбивалися від золотого коня, можна було побачити за кілька кілометрів. Кожна битва, куди Мітрідат брав свою статую закінчувалася перемогою.

Війни так запаморочили голову царю, що він кинув виклик самії Римськії імперії. На жаль, в ході чергового бою баланс сил несподівано змінився. Син Мітрідата зрадив батька і перейшов на бік римлян. Не витримавши зради, цар попросив слугу заколоти його мечем, а коня наказав відвезти і заховати. З тих пір легенди про золотого коня періодично народжувалися по всьому світу. Одна з них відносить нас в 1577 рік, коли козаки під керівництвом Івана Підкови взяли штурмом столицю Молдови Ясси. Згідно переказів, вони знайшли в палаці статую коня в повний зріст, відлиту з чистого золота. Пройти повз трофей козаки ніяк не могли. На жаль, на зворотному шляху “чайка”, яка везла важку статую, не впоралася з плином в районі дніпровських порогів і напоролася на скелю. Корабель і золотий кінь пішли на дно. Легенда свідчить, що статуя досі лежить на дні у одного з порогів. Сміливці не раз намагалися знайти його, поки в 1932 році, після будівництва ДніпроГЕСу, вся територія не пішла під воду.

Також ми розповідали, що в музеї Дніпра показали незвичайний експонат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: