Вівторок, 7 Травня

Перспективність електротранспорту пояснюється передусім його екологічністю. Для його роботи не потрібно багато ресурсів, а наслідки його використання не мають фатального впливу на оточуюче середовище.

Переваги та недоліки електротранспорту

Обираючи автомобіль, не всі українці поки що готові поступатися комфортом. Ми тим і відрізняємося від європейців, що ще не наситились великими машинами, яких практично не зустрінеш на дорогах розвинених країн. Там на першому місці стоїть бажання економії вичерпних ресурсів, але й дороги набагато кращі.

Тимчасовим недоліком альтернативних електромобілів є обмежена можливість поїздок на великі відстані. В Україні поки що немає розвиненої інфраструктури для такого транспорту, а ємність акумуляторів далеко не всіх авто розрахована на сотні кілометрів.

Як змінюється ситуація

Попри це попит на електрокари в Україні зростає швидкими темпами. Не дивлячись на війну, продажі таких автомобілів збільшуються, у дилерів навіть виникла криза з фізичною наявністю авто і люди роблять замовлення на доставку. Шаленими темпами зростають і продажі вживаних електроавтомобілів – влада всіляко стимулює такий попит і залишила нульове розмитнення на них, ще й відмінила пенсійний збір.

Статистика продажів електрокарів в Україні:

  • в липні 2022 р. продано 1,7 тис. шт., що в 2,3 рази перевищує показник липня 2021 р.;
  • за 7 місяців 2022 року продано 5,9 тис. шт., що на 34% більше, ніж за аналогічний період минулого року;
  • за 2021 рік зареєстровано 8,5 тис. шт., приріст +20%.

Станом на серпень в Україні зареєстровано близько 100 тисяч електро- та гібридних автомобілів. Це приблизно 1% від всього автопарку українців.

Кількість електричних автомобілів в українських власників досягла 40 тисяч. Ціновий діапазон на такі нові авто стартує від 1 мільйона гривень. Одна з найдешевших та найпопулярніша марка – Nissan Leaf. Ціна таких вживаних авто – від $7 тис., середня вартість машини з 2011-2013 рр. – в діапазоні $9-11 тис.

Якщо на електрокар ще недостатньо накопичених коштів, в якості альтернативи можна розглянути електромотоцикли, електроцикли, електроскутери, електровелосипеди, електричні самокати та електроквадроцикли.

Доступний електротранспорт

Двоколісний електротранспорт коштує відносно недорого і є хорошим способом дістатися на роботу за сприятливих погодних умов. Крім того користуватися таким транспортом значно дешевше. Наприклад:

  • запас ходу електросамокату в середньому 35 км, зарядка обійдеться до 2 грн;
  • щоб проїхати таку відстань на звичайному авто, треба в середньому 130 грн;
  • за громадський транспорт доведеться заплатити 16-50 грн (залежно від кількості видів транспорту).

Окупність електросамокату – від 6 до 24 місяців, враховуючи те, що найпопулярніший самокат в рейтингу Алло наразі коштує 15 тис. грн.

З елетросамокатом не страшні затори, дефіцит пального, зупинка громадського транспорту під час повітряної тривоги, зростання вартості бензину. Поспішайте придбати електротранспорт, доки долар ще більше не подорожчав і не введені додаткові податки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: