Четвер, 2 Травня

Юна дніпрянка Марія Калініченко виборола перше місце в конкурсі, представивши концепт робота-людини зі штучним інтелектом, повідомляє Дніпро Регіон.

Ідея дівчини по використанню штучного інтелекту для вирішення соціальних проблем, виявилася на конкурс від STEM is FEM найкращою. Представлений в рамках навчального модулю «Computer science», механічний помічник називається «РОДИНА». Воно створене з двох слів — РОбот і люДИНА. Функції, які виконуватиме робот, полягають у співпраці з людиною, надання допомоги людям з інвалідністю або пацієнтам після травм і важких операцій під час їх реабілітації і занять спортом. Також такий помічник буде корисним паралімпійцям під час тренувань.

Створена розумна машина матиме камери-датчики, що охоплюватимуть і аналізуватимуть навколишній простір на 360º. Робот зможе проаналізувати ситуацію на ігровому полі — його розмір, відстань до суперника, можливу траєкторію м’яча тощо — і відреагувати на це. Крім того, за задумом дівчини реагувати на те, що відбуватиметься навколо, робот буде також як людина — він може помилятися. Все як в житті. Є ще одна функція, що буде притаманна «РОДИНІ» — це надання першої медичної допомоги людині у випадку критичної ситуації зі здоров’ям. Штучний інтелект зможе проаналізувати такі показники, як температура тіла та пульс а також зреагувати на команду, що надається голосом.

«Людям з особливими потребами важко знайти зручного партнера для тренувань. Дуже важко скласти графік, який би влаштовував обох, знайти людину із відповідним рівнем підготовки та можливостями, тощо. Мій винахід – робот із штучним інтелектом, здатним до самонавчання, буде максимально оптимальним партнером та допомагати із фізичними тренуваннями», — розповідає Марія, — У нас вже навіть є стартові деталі для такого роботу і ми можемо перекваліфікувати його для розв’язання саме цієї соціальної проблеми. Я вважаю, що нечітка логіка замість лінійної запрограмованості робить наш проєкт не лише унікальним, а ще й схожим на людську поведінку, а отже, максимально ефективним».

Крім головного призу — Apple iPad 8 10.2″ 128Gb — Марія разом з іншими талановитими дівчатами отримала купу корисної і мотивуючої інформаціїпід від спеціалісток із штучного інтелекту та мотиваційних спікерок.

Зауважимо, що це не перша подібна робота юної винахідниці. Раніше Марія зі своєю командою розробили дуже актуальну в наш час смарт-маску для виявлення коронавірусної інфекції.

Довідково:

STEM is FEM – благодіний освітній проєкт, покликаний популяризувати технічні спеціальності серед українських дівчат. В рамках проєкту проводяться численні безкоштовні навчальні заходи. Наразі триває конкурс есе про жінок-науковиць для дівчат віком від 14 до 21 року. Дізнатися більше про умови конкурсу та взяти участь можна за цим посиланням. Слідкувати за анонсами інших подій та можна на сайті проєкту або на офіційних сторінках у соцмережах Facebook та Instagram.

Джерело: STEM is FEM

Раніше ми писали, що На Дніпропетровщині в Межівській ОТГ стартував фестиваль
Також ми розповідали, як У Держекоінспекції представили новий цифровий інструмент для захисту довкілля

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: