Вівторок, 30 Квітня

Уже другий місяць українці перебувають у вимушеній самоізоляції і з нетерпінням чекають якнайшвидшого закінчення карантину. Природа, що оживає з кожним днем, і хороша погода викликають цілком зрозуміле бажання швидше покинути набридлі чотири стіни, змінити обстановку і отримати нові враження. А тим часом для цього не потрібно витрачати багато грошей і їхати кудись далеко, адже цікаве зовсім поруч. У шато Трубецького відвідувачі відкриють для себе дійсно цікавий куточок країни, багато в чому схожий на Європу, і зможуть зануритися в атмосферу мистецтва виноробства, пише ХерсON.

Відкриваємо Україну

Пандемія коронавирусу відкоригувала напрямок поїздок на найближчий рік і боляче вдарила по гаманцях багатьох громадян. Всі розуміють, що поїздки за кордон доведеться відкласти в довгий ящик, та й неабияк виснажений за час карантину бюджет пересічного українця навряд чи подужає екскурсії по світовим пам’яткам.

Водночас для багатьох уявлення про туризм в Україні обмежується морськими та гірськими  напрямками, проте на вітчизняних просторах є безліч цікавих та маловідомих місць.

Можливо саме введення деяких обмежень дозволить відкрити мандрівникам нові туристичні об’єкти всередині країни, такі як «Виноробне господарство князя Трубецького» на Херсонщині.

Унікальна історична виноробня

Українська виноробна традиція сягає корінням в далеке ХІ століття і сьогодні екскурсіями на виробництва вина, яких удосталь в Одеській, Миколаївській та Закарпатській областях мало кого здивуєш. Але саме виноробня Трубецького вирізняється на тлі інших, як єдине історичне шато в країні з більш ніж 120-річною історією.

Шато розташовано в селищі Веселе Береславского району, в мальовничому місці на березі Дніпра. На території знаходяться сучасні і старовинні будівлі часів князя Петра Трубецького, побудовані в 1900 році і реконструйовані в 2013.

Історична споруда винзаводу включає вежу з оглядовим майданчиком, зали для дегустації і 8 галерей винних підвалів, де зберігається і витримується понад 10 000 пляшок вина, в тому числі і близько 7 000 пляшок з рідкісними екземплярами вин, розлитих ще в минулому столітті. При виноробні працює фірмовий магазин, ресторан, готель на 10 номерів і басейн, з якого відкривається вид на виноградники і Дніпро.

Від витоків до сьогодення

У другій половині ХІХ століття князь Петро Миколайович Трубецькой успадкував від свого діда маєток Козацьке, що в 70 км на північний схід від Херсона. З легкої подачі свого тестя Льва Голіцина, одного з кращих виноробів свого часу, Трубецькой вирішив скористатися сприятливим кліматом і родючістю тутешніх ґрунтів для вирощування винограду. Так, в 1896 році були висаджені перші виноградники, що складалися з таких винних сортів лози як совіньон, каберне, піно-фран, піно-нуар, алиготе, мерло та інші.

Через два роки тут відкрили завод з виробництва вин, який незабаром завоював велику популярність на зовнішньому ринку. У 1900 році вина Трубецького вперше удостоїлися перемоги на виставці в Парижі, а в 1902 році були нагороджені імператорськю премією в категорії кращих столових вин.

Після подій 1917 року володіння князя разом з виноробнею націоналізували. На базі винсовхоза ім. Леніна, були створені знамениті марочні вина «Оксамит України», «Перлина Степу» і «Наддніпрянське», які вважалися одними з кращих в Україні. Їх поставки були налагоджені навіть в королівський двір Британії.

Починаючі з 1964 року продукція винзаводу отримала понад 30 золотих и срібних медалей на різних конкурсах і виставках, в тому числі й на престижних дегустаціях в Лондоні, Вероні, Кракові та Варшаві.

Читайте також: Вино Трубецького: таємниці історичного шато

Найстаріша пляшка вина під назвою «Козацьке» датується 1914 роком. Вона була знайдена більше 50 років тому під час реконструкції одного з підвалів і сьогодні зберігається в виноробні і передається з покоління в покоління як своєрідна реліквія.

Екскурсії виноробнею

Екскурсії по шато Трубецького занурюють відвідувачів в процес виніфікації, починаючи від вирощування винограду, і закінчуючи його перетворенням в ароматний напій.

Гості виноробні мають можливість побувати на виноградних плантаціях і насолодитися панорамою Дніпра, дізнатися, які сорти використовуються при виготовленні місцевого вина і з яких етапів складається його виробництво. Екскурсійна програма включає відвідування історичних пагорбів і, звичайно ж, дегустацію кращих зразків.

Для того, щоб відвідати «Шато Трубецького», найлегше скористатися послугами екскурсійних операторів (по типу, «ХерсON» – прим. Редакції) і отримати винний тур «під ключ», щоб не заморочуватись з’ясуванням нюансів логістики та іншими нюансами організації дозвілля під час поїздки.

Варто також звернути увагу, що екскурсії по даному напрямку найпростіше відвідати з Херсона і під час відпочинку на Арабатській Стрілці (теж Херсонська область). Але також доступні організовані екскурсії з більшості великих міст України, в т.ч. із Дніпра і Києва.

Відзначимо, що при бажанні можна дістатися до виноробного господарства і самостійно: на поїзді або регулярному автобусі до Херсона з будь-якого міста України, і далі від Херсона на будь-якому автобусі чи маршрутці в бік Нової Каховки.

Одним словом, після карантину нам явно доведеться відкрити нову туристичну Україну!

Нагадаємо, раніше ми писали, Травневі в Дніпрі: ТОП ідей, як відзначити вдома

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: