Вівторок, 26 Листопада

Садівники часто скаржаться на те, що їх капуста погано росте, листя все в дірочках, качан випирає вгору, утворюючи дрібні, погано розвинені качани, до того ж, тля і слимаки почали відкладати яйця в листі капусти, з’явилися гусениці, які нещадно пожирають їх, завдаючи значної шкоди врожаю, повідомляє «Дніпро Регіон».

Нашестя шкідників необхідно зупинити, а точніше, запобігти. Для цього потрібно посадити поруч з капустою рослини, здатні відлякати від грядок шкідливих і ненажерливих паразитів.

Ми розповімо вам, які сусіди-захисники вбережуть овочі, висаджені у відкритому грунті або в теплиці.

Небезпечні шкідники для капусти

Цей овоч люди знають дуже давно, вживають його в їжу в сирому і смаженому вигляді. Хороша капуста і квашена, і маринована. Виростити її на своєму городі, а потім зробити запаси на зиму, намагається кожен власник дачної ділянки, але, на жаль, не завжди можна отримати відмінний урожай. Шкідники можуть знищити його, якщо не вжити деяких заходів для захисту. Ми коротко ознайомимо вас з комахами, які загрожують вашим капустяним грядках:

Капустяний листоед (бабануха) – чорний жук із зеленим відливом на панцирі, ніжки коричневі. Харчується різними видами овочів: капустою, редькою, хріном і т.д. На початку літа жуки прокидаються від зимової сплячки і накидаються на молоді паростки капусти, в подальшому самки відкладають яйця в капустяних качанах.

  1. капустяний листоїд
  2. Зелені Барід – жук розміром до 4,5 мм, синьо-зеленого кольору з характерним металевим блиском, на спинці є часткова лінія, на надкрилах – невеликі борозенки. Вони відкладають яйця в капустяних листах, з яєць з’являються личинки, і виростають до 10 мм, харчуючись соковитими листям капусти.
  3. Белокрилка – невелике (1,5-2 мм) комаха білого або жовто-рожевого кольору з дрібними темними цятками на крилах. Крила двупарние, личинки живляться соком рослини. Вони виділяють речовину, яка є відмінною середовищем для поширення грибкового захворювання.
  4. Попелиця – дрібна комаха, харчується соком рослини, яке поступово висихає і гине. попелиця
  5. Слимаки – істоти, схожі на равликів, але вони не мають захисного панцира. Їх тіло вкрите слизом, яка залишає мало поблискуючий слід на листках. Приваблює їх вологість, створювана частими поливами або близько розташованими водоймами. У вечірні години слимаки харчуються листям і качанами капусти, а в жарку пору ховаються під рослиною.

Тут наведено неповний перелік комах, здатних завдати непоправної шкоди врожаю капусти, їх налічується не менше 20 видів, з ними необхідно боротися. Одним з ефективних методів є підсадка рослин, що сприяють захисту і відлякування шкідників від капусти.

Які рослини захищають капусту

У природі різні види рослин самостійно знаходять і вибирають своїх захисників-сусідів, чого не можна сказати про окультурених насадженнях в наших садах і городах. Досвідчені городники, придивляючись до природних сусідства рослин, переносять їх на свої ділянки, домагаючись збереження врожаю, не застосовуючи хімічні засоби боротьби. На підставі такого досвіду, ми можемо назвати рослини, які відлякують шкідливих комах, перешкоджають їх нападу на капусту:

  • ароматні трави: ромашка, ісопу, м’ята, шавлія, полин і чебрець, своїм різким специфічним запахом перекривають запах капусти, маскують її посадки;
  • чорнобривці і нігтики, якщо посадити їх між рядами капусти, відлякують капустяних мух, білявок, тлю;
  • пастернак – приверне комах-хижаків, які знищать всіх гусениць на грядках;

  • огудина з жорсткою листям захищають капусту від слимаків;
  • цибуля-порей і кріп, також своїм ароматом відлякують гусениць;
  • чебрець і розмарин – надійний захист від жуків;
  • цибуля і часник – від попелиці і капустяної мухи.

Увага! Не можна висаджувати поруч з капустою селера, томати, петрушку або морква, ці ласощі для білявки, таке сусідство може нашкодити.

Крім рослин-захисників, можна назвати і рослини, що відволікають увагу комах на себе: настурції – для попелиці, а листовий салат – прекрасне місце для кладки яєць капусниці.

Чергування культурних рослин: що садити до і після капусти

Садівники стверджують, що правильна сівозміна на грядках гарантує п’ятдесят відсотків врожаю. Основні вимоги, в цьому плані, для капусти:

  1. На одному місці капусту можна вирощувати не більше 3 років поспіль.
  2. Для нових грядок слід вибирати місця, де раніше були посаджені зернові, огірки або коренеплоди.
  3. Після капусти садять цибулю і часник, не буде великих проблем, якщо посадити картоплю, моркву, селеру.

Виконуючи ці умови чергування, ви значно збільшите врожай, зменшивши втрати від шкоди, принесеного комахами, а також захистите рослини від грибкових захворювань.

Дотримання сівозміни допоможе уникнути багатьох хвороб капусти

Інші способи боротьби зі слимаками

Капуста – вибаглива рослина, тому крім підсадки захисників і чергування місця посадки, необхідно виконувати профілактичні роботи. Одним з таких способів є «гарячий душ».
Слимаки і равлики не переносять парникову середу, якщо грядки, де оселилися ці шкідники, обприскувати водою температурою близько 60 градусів, вони швидко гинуть. Капусті такий душ не приносить шкоди.

Створити такі умови можна за допомогою поліетиленової плівки:

  • дренуючих посадки капусти плівкою, розстеливши її по всій грядці;
  • ввечері слимаки заповзають під це покриття;
  • вранці, після настання тепла, під плівкою температура значно підвищується;
  • такий ефект згубний для равликів.

Порада. Перш ніж садити капусту на ділянці, вивчіть її вимоги до грунту, середовищі зростання і сусідству з іншими рослинами.

Постійно застосовуючи на практиці все чому ви навчитеся, можна домогтися гарного врожаю капусти, який вас порадує.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: