Якщо ви хочете трохи розвантажити себе від роботи на городі наступної весни, спробуйте ще восени посіяти холодостійку зелень, часник і деякі коренеплоди. Що можна посадити у жовтні на городі розповість «Дніпро Регіон».
Та й той факт, що при осінньому посіві деякі з культур плодоносять набагато краще, не можна заперечувати. Взяти хоч той самий озимий часник – він вважається еталоном смаку та якості.
Втім, достатньо перераховувати плюси такого варіанта сівби. Найкраще розповімо, які рослини для цього годяться.
Часник та цибуля
Отже, список можна сміливо відкривати згаданим вище часником, який, як правило, садять на початку жовтня, і його «собратом» – цибулею-чорнушкою (для нього відповідний час настає в жовтні-листопаді).
Кріп, кінза і петрушка
Холодостійкий кріп, насіння якого проклюнеться навіть тоді, коли за вікном всього кілька градусів вище нуля, можна садити восени, коли встановиться легкий морозець, що бадьорить (знову таки, найчастіше цей час випадає на другу половину жовтня і листопад).
Все вищезгадане однаково відноситься до кінзи і петрушки.
Шпинат
А ось для шпинату підходящими є відразу два різні терміни: початок жовтня і період, коли на землю опустяться стійкі холоди з невеликою мінусовою температурою. У першому випадку шпинат піде в зиму з листям, у другому листя з’явиться навесні.
Салатна гірчиця, щавель, морква, буряк, редиска
Нарешті, доречно було б замкнути список такими культурами:
- салатна гірчиця (кінець жовтня-листопад);
- щавель (листопад);
- морква (день, коли температура не нижче +5 градусів);
- буряк (температурний діапазон починається 0 і закінчується -5 градусами);
- редиска (стійкі слабомінусові температури).