Понеділок, 20 Травня

Натяжні стелі як вид обробки користуються постійною популярністю багато років. Але, як і інші елементи інтер’єру, вони схильні до духу моди, на яку впливають нові технології, матеріали та текстури. Експерти компанії potolok.zp.ua розповіли виданню «Дніпро-Регіон» про актуальні тренди 2024 року у натяжних стелях.

Тіньові стелі

У 2023 році тіньовий профіль обійшов за популярністю інтер’єрного “улюбленця” останніх років, “натяжні стелі, що парять”. Відмінність між цими двома конструкціями полягає в наступному:

– тіньові стелі мають зазор у кілька сантиметрів між стельовим полотном та площиною стіни. Цей зазор не закривається декоративними накладками, за рахунок чого кімната по периметру оздоблена чіткою тінню. Для монтажу таких стель використовується спеціальний профіль, який дещо дорожчий за звичайний (з декоративною вставкою). Різниця в ціні виправдана відразу декількома перевагами подібної конструкції: відсутність щільного примикання дозволяє приховати нерівності стіни; стельовий периметр виглядає акуратно при фактурному оздобленні стін; саме оздоблення можна робити після монтажу стелі, не хвилюючись за його збереження в місцях примикання до стіни;

– “парящі” стелі також монтуються за допомогою спеціальних профілів, але периметр у цьому випадку оздоблює не тінню, а світлодіодною стрічкою, яка закрита прозорою накладкою. М’яке розсіяне світло від такого освітлення створює ефект “паріння” стельового полотна в повітрі і може бути “холодним”, “теплим” або “нейтральним”. Можливість варіювати температуру світла дозволяє більш гармонійно підбирати “парящу” стелю для різних інтер’єрів. Як правило, підсвічування включається ввечері, тому вдень така стеля дуже схожа на тіньову.

Тіньові стелі можна використовувати практично в будь-яких приміщеннях, будь то житлові кімнати або громадські простори. Правильно підібрані світильники та інші аксесуари дають змогу обіграти такий вид натяжних стель в інтер’єрах будь-якого стилю. Але найбільш вдалим, наголошують фахівці компанії “Натяжні стелі Запоріжжя”, є використання тіньових стель у кімнатах з фактурною обробкою стін або нерівними стінами. Останнім часто грішать старі панельні багатоповерхівки; тіньове примикання дозволить не витрачати час та ресурси на вирівнювання таких стін до ідеалу.

Трекове освітлення

Ще один актуальний тренд 2024 – трекове освітлення, яке раніше можна було встановлювати тільки в стелях з гіпсокартону. Треки дозволяють створювати світлові акценти на потрібних зонах приміщення та різні варіанти підсвічування з освітлювальними приладами різної потужності та спектру.

Основними елементами такої конструкції є шинопровід, у якому монтуються світильники, самі світильники та блок живлення. За типом монтажу розрізняють прихований метод, при якому шинопровід захований у спеціальний профіль, і накладний метод, коли трекова система монтується на стельове полотно за допомогою закладних. Електричні дроти ховаються в простір між чорновою і чистовою стелями. Самі шинопроводи можуть мати магнітне, або механічне кріплення.

В принципі, трекове освітлення підійде для житлових приміщень будь-якого типу – такі системи встановлюють у коридорах, санвузлах, вітальнях, дитячих, кухнях і навіть на закритих лоджиях. Але найкраще ці конструкції виглядають у квартирах з плануванням на кшталт лофта, особливо якщо до них вдало підібрати стаціонарні світильники.

Мінімалізм та чорно-біла палітра

З урахуванням перелічених трендів, цілком очікувано одним із найпопулярніших рішень на початок 2024 року стали однорівневі тіньові стелі з трековим освітленням та світловим зонуванням приміщення. Також у проектах часто використовувалися лаконічні світильники, переважали мінімалізм та чорно-біла палітра.

Кольорові стелі в житлових інтер’єрах поступаються місцем класичному білому кольору для полотен будь-якої фактури, який, на думку експертів, збереже свою актуальність у найближчі кілька років. Як і будь-яка класика, білі стелі залишаються затребуваним серед замовників дизайнерським рішенням, відзначають експерти. Крім його універсальності, такий дизайн забезпечує оптимальне співвідношення ціна-якість-довговічність.

Стелі, що вийшли з моди

Крім кольорових полотен для натяжних стель, у минуле відходять такі інтер’єрні рішення, як:

– стелі зі складним дизайном;
– багаторівневі стелі із глянсового полотна;
– велика кількість врізних точкових світильників по колу або спіралі;
– монтаж натяжної стелі в гіпсокартонний профіль.

Минулого року в дизайнерських проектах все частіше зустрічалися прості однорівневі натяжні стелі з мінімумом декоративних елементів вздовж стін або зовсім без них. Ця тенденція в конструкціях натяжної стелі збережеться і в 2024 році. Фактура може бути будь-яка – матова, глянсова, сатинова, як і матеріал полотна – тканина або ПВХ.

Отже, все частіше у проектах зустрічаються прості та лаконічні дизайни без складних форм. А використання в них нових технологій та конструкторських прийомів дозволяють створювати яскраві рішення навіть у чорно-білій палітрі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: