Четвер, 21 Листопада

Відповідно до пункту 1 статті 23 Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”. Хто має право отримати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з самостійним вихованням дитини читайте в матеріалі Дніпро Регіон з посиланням на Департамент правового забезпечення ДМР.

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей):

  • помер;
  • позбавлений батьківських прав;
  • визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім;
  • оголошений померлим;
  • відбуває покарання у місцях позбавлення волі;
  • коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду;
  •  запис про батька такої дитини в Книзі реєстрації народжень здійснений на підставі частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Які документи підтверджують право на відстрочку:

  1. Для підтвердження статусу дитини — витяг із рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської чи районної в місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної рад об’єднаної територіальної громади про надання дитині (дітям) статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.
  2. Для патронатних вихователів — рішення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради про влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя та свідоцтво про народження дитини.
  3. Для опікунів, піклувальників — рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або рішення суду про встановлення опіки, піклування та свідоцтво про народження дитини.
  4. Для усиновлювачів — рішення суду про усиновлення та свідоцтво про народження дитини.
  5. Для прийомних батьків — рішення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради про влаштування дитини до прийомної сім’ї або договір про влаштування дітей на спільне проживання та виховання у прийомній сім’ї за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 р. No 565 (Офіційний вісник України, 2002 р., No 18, ст. 826), свідоцтво про народження дитини.
  6. Для батьків-вихователів — рішення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 р. No 564 (Офіційний вісник України, 2002 р., No 18, ст. 825), свідоцтво про народження дитини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: