Четвер, 14 Листопада

Ситуація на ринку оренди квартир в Україні наприкінці 2024 року складна і непередбачувана. Враховуючи воєнні виклики, українці постійно мігрують всередині країни, рухаючись з прифронтових регіонів на захід та у центр країни. Найчастіше для довгострокової оренди обирають Київ, оскільки в столиці є більше можливостей знайти гарну роботу, та Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Тернопіль, Вінницю, Черкаси, Хмельницький, де розвинена інфраструктура і краща безпекова ситуація. Таким чином оренда квартир в Україні продовжує дорожчати. За останні півроку ціни в середньому по Україні зросли на 25-30%. Де шукати вигідні пропозиції і на що звернути увагу при оренді, розглянемо у нашому матеріалі.

Чому зростають ціни

Причин такого стрімкого зростання цін кілька:

Великий попит: війна змусила багатьох українців змінити місце проживання. Це створило додатковий попит на оренду житла, особливо у великих містах та західних областях.

Інфляція: загальне зростання цін на товари та послуги також вплинуло на вартість оренди.

Здорожчання комунальних послуг. Не секрет, що майже половину від вартості оренди складає комуналка. І чим більша вартість послуг, тим вища загальна сума, яку доводиться кожного місяця віддавати за чужі квадратні метри.

Відкладний попит: українці не поспішають купувати власне житло, навіть якщо мають достатньо грошей на ці цілі. Люди чекають, як розвиватимуться події в Україні. Тому віддають перевагу оренді.

Де найдорожче орендувати житло

Традиційно під час повномасштабної війни найдорожче коштує оренда квартир в західних областях, особливо у великих містах. Так, в Івано-Франківську однокімнатна квартира коштує в середньому 15 тисяч гривень, двокімнатна – 17 тисяч, а трикімнатна – 19 тисяч. Аналогічні ціни в Ужгороді та Львові. У Чернівцях трохи дешевше – однокімнатні від 12 тис. грн, двокімнатні – від 15 тис. грн. Далі йдуть Рівне, Полтава, Житомир, Вінниця, Хмельницький, Черкаси – від 10 тис. грн за скромну 1-ну квартиру, не враховуючи вартість комунальних послуг. В Одесі та Дніпрі можна знайти варіанти однокімнатних квартир від 7-8 тис. грн на спальних житломасивах і від 12 тис. грн у центрі. До речі, у цих обласних центрах за останні півроку ціни на оренду знизилися на 5-10% через близькість фронту і складну безпекову ситуацію.

Продовжує дешевшати нерухомість у Харкові, Запоріжжі, Миколаєві. У цих містах орендувати однокімнатну квартиру можна за 4-5 тис. грн. А можна навіть знайти варіанти проживання лише за сплату комуналки.

Що стосується української столиці, то в Києві вартість оренди квартир продовжує зростати. За інформацією https://blagovist.ua/uk, за останні півроку ціни збільшилися на 10-15%. Мінімальна вартість оренди однокімнатної квартири в хрущівці чи панельці на околицях столиці починається від 12-15 тис. грн. Якщо це квартира з гарними умова, поряд з метро чи ближче до центру, то ціна буде від 18 тис. грн. Двокімнатна – 18 і 25 тис. грн відповідно. Трикімнатні – від 30 тис. грн. Це найдешевші варіанти. Слід враховувати, що якщо ви хочете зняти квартиру в новобудові у центрі Києва, з сучасним ремонтом, гарними меблями і побутовою технікою, паркінгом, генератором і т.ін, то її вартість буде мінімум 50 тис. грн за 1-ну і 60-70 тис. грн за 2-3-кімнатну.

Експерти прогнозують, що ціни на оренду житла в Києві та обласних центрах на заході України продовжать зростати, принаймні до кінця року. Однак ситуація може змінитися залежно від загальної економічної ситуації в країні та закінчення війни.

Поради тим, хто шукає житло в оренду:

Почніть пошук заздалегідь: чим раніше ви почнете шукати житло, тим більше у вас буде варіантів.

Порівнюйте ціни: не соромтеся обдзвонювати різних власників і порівнювати ціни.

Перевіряйте інформацію: перед тим, як укладати договір оренди, обов’язково перевірте документи на квартиру та власника.

Не соромтеся торгуватися: у деяких випадках власник може піти на поступки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: