Жителі Дніпра скаржаться на самовільно збудовані балкони. Архітектори кажуть: крім псування естетичного вигляду будівлі, такі прибудови можуть бути небезпечними,  повідомляє  Дніпро Регіон з посиланням на Суспільний.

Анастасія Климович часто гуляє вулицею Рибінською. Каже: кілька тижнів тому помітила новозбудований балкон.

«Сьомий поверх складно не помітити, коли йдеш від торговельного центру. Великий, як труна, стоїть. Дуже вирізняється і це негарно. Я не думаю, що він дуже багато додав їм місця чи вони якось зекономили кошти на цар-балконі», – каже дніпрянка.

Суспільне Дніпро

«Цар-балкон» на вулиці Рибінській

У чому проблема

Архітектор Михайло Аліпов розповідає: головна проблема – у тому, що балкон збудований на верхньому поверсі та в старій панельній будівлі.

«За законодавством, це має проходити крізь комплексне технічне обслуговування, через експертизу будівлі в цілому. Має видаватися висновок щодо несучої здібності конструкції будівлі загалом, і тільки після цього видається дозвіл на балкон. ОСББ, мешканці чи окремо ця людина мають усвідомлювати, що вони можуть прожити у цій квартирі з цим балконом усе життя і нічого не буде, або одного дня він прокинеться без зовнішньої стіни», – розповів фахівець.

За словами Михайла Аліпова, самовільно зведені прибудови – поширене явище для Дніпра. Для прикладу: він проєктував будинок на Набережній Перемоги. Тепер тут з’явилося дві прибудови, яких не було у проєкті.

Суспільне Дніпро

Самочинний балкон на Набережній Перемоги

«Утеплювач знятий, збільшене навантаження на перекриття, поставлене скло. Порушили гідроізоляцію сусідніх терас. Як це буде експлуатуватися взимку, ми не розуміємо, але спільнота власників якимсь чином зіштовхнеться з цією проблемою», – пояснює він.

Яка відповідальність

За словами начальника інспекції з благоустрою Дніпровської міської ради Руслана Мороза, подібні об’єкти виявляють інспектори під час рейдів або за скаргами громадян. У 2021 році інспекція демонтувала сім самовільно збудованих балконів.

«Якщо заходять скарги громадян на якісь прибудови, ми однозначно ці скарги перевіряємо, вимагаємо у власників цих прибудов документи на них. Але я вам скажу, що на більшість з них, на жаль, вже існують документи. Люди звертаються до приватних бюро технічної інвентаризації, вони за невеликі гроші роблять їм техпаспорт. Прибудови або балкони нові, які тільки будуються, які знайдені інспекцією, зараз демонтовані», – зазначив він.

Фото: Міськрада Дніпра

“Прибудови, які знайдені інспекцією, зараз демонтовані” – Руслан Мороз

Видавати дозвільні документи на побудову подібних споруд має управління державного архітектурно-будівельного контролю. Суспільне звернулося до нього з інформаційним запитом, чекає на відповідь.

Також журналісти редакції спробували зв’язатися з власниками балконів на вулиці Рибінській та на Набережній Перемоги, проте марно. Суспільне готове озвучити позицію усіх сторін, для цього можна зв’язатися з редакцією у зручний спосіб.

Що відомо

  • З початку року в Дніпрі демонтували 211 самочинно збудованих споруд, зокрема 160 металевих гаражів та 36 огорож.
  • Для зведення будь-якої споруди, прибудови необхідно: зробити землевідведення на площу ділянки, де планується те чи інше будівництво, мати погодження від Головного архітектурно-планувального управління та дозвіл від управління Державного архітектурно-будівельного контролю.

Раніше ми писали Жили у бараках та працювали задарма: на Дніпропетровщині у рабстві тримали 60 осіб

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: