Неділя, 5 Травня

В Україні почали працювати супермаркети російської мережі Mere. Проти їх роботи виступали в Раді нацбезпеки і оборони, але вони все одно змогли запуститися.

В Україні почали працювати супермаркети російської мережі Mere. Проти їх роботи виступали в Раді нацбезпеки і оборони, але вони все одно змогли запуститися.

Супермаркети Mere в Нікополі та Павлограді працюють з літа, а до кінця року їх може бути 40 по Україні. Проти Mere виступав секретар РНБО Данилов, повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на сайт LIGA.net.

Що сталося

Вчора екс-директор з розвитку Mere Артем Хоменко повідомив LIGA.net, що мережа запустилася в Нікополі та Павлограді (Дніпропетровська область). При цьому в Facebook фото нікопольського Mere з’явилися ще в травні.

Відкриття в Нікополі підтверджують і дані Retailers. Хоменко додав, що компанія все ще хоче відкрити 40 супермаркетів в Україні до кінця року. В ході запуску в Україні вони не зустрічали проблем з боку РНБО або інших представників влади.

Що таке Mere і як працює мережа

Мережа Mere відкрилася в 2017 році і стала зарубіжним проектом російської мережі дискаунтерів Світлофор.Працює в Румунії, Німеччини, Польщі, Бельгії, Сербії, Литві, Латвії та Україні. Також має офіси в Болгарії, Італії, Іспанії, Греції. У 2020 році вже ненадовго заходила у Миколаїв, але залишила ринок через складнощі з товарами.

Мережа позиціонує себе як “жорсткий дискаунтер” і пропонує більш низькі ціни в порівнянні з конкурентами. Всього в ній близько 2000 супермаркетів. Материнська компанія Світлофор належить непублічним бізнесменам Андрію і Сергію Шнайдерам ыз Красноярська, а оформлена на матір Валентину. Остання посідає 182 місце в списку найбагатших бізнесменів Росії за версією Forbes.

Принцип роботи мережі – максимальна економія на сервісі, дизайні та додаткових послугах заради зниження цін. Проявляється це в тому, що її супермаркети часто нагадують склади: багато товарів продаються прямо з коробок і дерев’яних палет. У результаті в середньому ціни на полицях Mere можуть бути на 20% нижче, ніж у конкурентів.

В Україні власникам мережі належить принаймні дві компанії: Рітейл менеджмент груп і АльянсТрейдСервіс. Їх бенефіціар – один з братів Шнайдер, Сергій, свідчать дані реєстру Мін’юсту.

Чому це важливо

Власник Mere – російська мережа Світлофор. Це – один із найбільших, найдинамічніший рітейлер Росії. Річний дохід Світлофора – $2,57 млрд (+39% за 2020 рік).

Про плани компанії повернутися на український ринок знали в РНБО. Секретар ради Олексій Данилов називав це провокацією і «спецоперацією Росії».

“Ми досліджували питання. Це спецоперація російських спецслужб, які мають велике бажання розгорнути мережу дискаунтерів для використання під час виборчого процесу для досягнення політичної мети. Ця мережа в Україні працювати не буде”, – заявляв Данилов.

Спочатку Mere планувала запуск в Миколаєві. Данилов підкреслював, що робота мережі в Україні неможлива і закликав місцеві влади вплинути на це. При цьому мер Миколаєва Олександр Сенкевич заявляв, що у влади міста немає таких повноважень і можливостей.

Раніше ми писали Корова стрибнула в басейн покупатись до дніпрян на відпочинку у Карпатах (Відео)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: