Цього року за новоюліанським календарем Різдво Христове будемо святкувати 25 грудня. «Дніпро Регіон» пропонує приготувати Різдвяний штолен зараз, щоб смакувати на Різдво.
Приготуйте його, і ви не пожалкуєте ані на хвилину. Якщо коньяк треба витримувати роками, то Різдвяний штолен достатньо виготовити за місяць-два до Різдва. Неймовірно насичений аромат кексу отримується завдяки великій кількості фруктів: родзинки, цукати, в’ялені вишня, черешня, журавлина тощо, заздалегідь замоченим в алкоголі. Прикрашають його традиційно мигдалем, але в наш непростий час можна на цьому зекономити.
Інгредієнти для Різдвяного штолену:
- вершкове масло – 200 г.;
- цукор – 200 г;
- яйця – 4 шт.;
- борошно – 250 г;
- мигдаль – 100 г для прикрашання, 50 г молотого в тісто;
- розпушувач – ½ ч.л.;
- 50 г сушеної або в’яленої вишні;
- 50 г сушеної або в’яленої журавлини;
- 100 г будь-яких цукатів (ківі, лимон, ананас, апельсин);
- по 150 г світлих та темних родзинок;
- 50 г темного рому, коньяку або іншого міцного ароматного алкоголю для того, аби настояти в ньому фруктову складову рецепту.
Приготування Різдвяного штолену:
- Завчасно (хоч і за тиждень) всипте всі фрукти в банку, залийте алкоголем і струсіть. Не дивуйтеся, що рідини мало — цієї кількості буде достатньо, щоб сухофрукти добре увібрали в себе аромат, але не стали дуже вологими і не зіпсували тісто. Періодично струшуйте банку. Але зверніть увагу, що бажання скуштувати, що там і як, буде дуже сильним. Тож або збільшіть кількість фруктів, або бийте себе по руках. Список сухофруктів можете доповнювати і змінювати на свій смак. Головне, витримати грамовку — загалом 500 грамів.
- Важливо! Продукти для тіста приготуйте десь за час-два до замісу — вони мають бути кімнатної температури.
- Вийміть з банки фрукти та обваляйте їх в невеликій кількості борошна.
- Вершкове масло збиваємо з цукром допоки цукор не розчиниться, а маса не стане світлою. На великій швидкості міксеру по одному додаємо яйця. Кожного разу добре перемішуємо. Знову ж частинами засипаємо борошно, перемішане з мигдальною мукою (100 г мигдалю потрібно подрібнити до консистенції борошна). Змішуємо тісто з сухофруктами. Їх багато і в цьому полягає особливість різдвяного кексу.
- Форму для випікання змастити маслом і притрусити борошном або манкою. Вилити тісто, розрівняти поверхню і прикрасити цілим мигдалем. Випікати при температурі 170 °С не менше 60 хв. Для визначення готовності використовуйте дерев’яну зубочистку або шпажку. Через те, що кекс містить багато вологих фруктів, буває важко визначитися з його готовністю. Орієнтуйтесь, щоб на паличці не було світлого сирого тіста. Чим вище форма, тим довшим буде процес випікання.
- Виймаємо кекс і даємо повністю охолонути на решітці — необхідно, щоб низ його також остудився.
- Після повного охолодження замотуємо щільно харчовою плівкою і ховаємо в картонну коробку. Можна використати з-під взуття або купити десь на пошті. Головне, щоб коробка не мала сторонніх запахів. Заховайте мінімум на три тижні.
Важливо! Чим довше стоятиме штолен, тим більше ароматів передадуть йому фрукти. Алкоголю вони вже не містять, тому випічку можна їсти всім.