Середа, 15 Січня

З приходом весни на прилавках магазинів з’являється все більше і більше сезонних овочів. Всі їх люблять і купують, щоб на початку весни збагатити свій організм вітамінами і мінералами, повідомляє Дніпро Регіон .

І звичайно ж розвантажити його від важкої їжі, яку вживали взимку. Одним з таких смачних і популярних овочів є редис.

Чим корисний редис?

Склад і корисні властивості редису:

Коренеплоди редису містять: вітаміни В1, В2, В3, В5, В6, В9, а також необхідні організму людини мінеральні речовини: калій, кальцій, магній, залізо, фосфор, природну клітковину, фітонциди.

У складі редиски присутні індол, флавоноїди, зеаксантин, лютеїн і бета-каротин. Вона містить антиоксидант сульфорафан.

Трохи гіркуватий, гострий смак надає редису гірчична олія, що міститься в продукті, вона має властивість збуджувати апетит. Вживання редису нормалізує перистальтику, сприяє поліпшенню кольору обличчя, зниження рівня холестерину, активізує обмін речовин, підвищує еластичність стінок судин, тим самим покращуючи діяльність серцево-судинної системи.

Редис має протинабрякову та жовчогінну властивості, корисний при подагрі, цукровому діабеті та ожирінні. Свіже бадилля редиски містить ще більше вітамінів і мінералів, ніж коренеплід, тільки використовувати треба найдрібніші молоді листочки.

Цікавий факт — редис, порізаний для приготування салату, окислюючись при взаємодії з киснем і металом, містить менше вітамінів, ніж цілісний коренеплід.

Редис підвищує імунітет, допомагає боротися з простудними захворюваннями. З-за того, що редис має багато фолієвої кислоти, цей овоч корисний для жіночого здоров’я і правильного розвитку плоду для вагітних.

Для того, щоб позбавиться від авітамінозу, потрібно споживати всього 250 грамів цих плодів, і це забезпечить ваш організм денною нормою аскорбінової кислоти.

Цей овоч знижує вміст цукру в крові і підвищує рівень гемоглобіну.

Також редис допомагає в боротьбі з онкологічними захворюваннями.

Чим може зашкодити редис?

Ефірні олії, що містяться в редисці, не корисні при захворюваннях печінки і дванадцятипалої кишки.

Також категорично не можна вживати редис людям, які страждають від виразки.

Від вживання редиски слід відмовитися людям з алергією на коренеплід або інші продукти з цього сімейства. Продукт не рекомендований людям з каменями в жовчному міхурі, бо він збільшує вироблення жовчі.

Надмірна кількість редиски може викликати роздратування травного тракту, а також перешкодити виробленню гормонів щитовидної залози.

Раніше ми писали У Дніпрі здорожчали курятина, гречка, картопля яйця та макарони: скільки тепер платити (ВІДЕО)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: