Субота, 11 Травня

Війна істотно вплинула на освітні процеси в Україні. Згідно з Оглядом гуманітарних потреб у 2023 році, близько 5,3 млн дітей та вчителів в Україні зазнали негативного впливу війни, з них 4,8 млн дітей потребують негайної освітньої підтримки.

Вже сьогодні спостерігається значна різниця у рівні знань між учнями шкіл у східних та південних областях та відносно “тихими” регіонами. Тому одним з пріоритетів є впровадження дигітальної освіти в школах у віддалених районах та прифронтових регіонах, де учні не мають можливості вчитися за партами через щоденні повітряні тривоги. Серед ефективних та дієвих рішень, які допомагають у шкільному навчанні – доступ до новітніх технологій у навчанні, забезпечення ноутбуками та планшетами.

Для подолання соціальної та освітньої нерівності серед українських дітей впроваджується проєкт “Надання цифрових інструментів для подолання відставання у навчанні, соціально-емоційного розвитку та оцінки стану психічного здоров’я для найбільш вразливих 35 тисяч дітей у сільській місцевості”. Його реалізують БО “100% життя” у партнерстві з ГО “Українська посмішка”, за фінансової підтримки Гуманітарного Фонду для України.

Реалізація проєкту сприятиме зниженню соціальної та освітньої нерівності серед українських дітей. Учні сільських шкіл отримають доступ до цифрової освіти, зокрема, цифрові інструменти для соціально-емоційного розвитку. Це дасть дитині навички спілкування, поліпшить міжособистісні стосунки та навчить самопізнання.

У рамках проєкту ГО “Українська посмішка” передала 18 сільським школам, що розташовані у найвразливіших прифронтових громадах Дніпропетровщини, по одному мобільному класу безпеки. Один мобільний клас – це 9 планшетів (1 – для вчителя, 8 для учнів).

Загалом, передано 182 планшетів, оснащених унікальним контентом eKidz.

У заході взяли участь заступниця голови Дніпропетровської облдержадміністрації-начальника обласної військової адміністрації Ірина Грицай, директорка Департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Ольга Лозова, в.о. ректора комунального закладу вищої освіти “Дніпровська академія неперервної освіти” Віктор Сиченко та президент ГО “Українська посмішка” Іван Степурін.

Після заходу ГО “Українська посмішка” провела онлайн-семінар для учителів початкової та середньої школи “Штучний інтелект у дії: інновації для шкільної освіти”.

З вітальним слово до учасників заходу звернулася фаундерка стартапу з освітніх технологій eKidz.eu Наталія Тетруєва: “Ми прагнемо зробити внесок у протидію руйнівним наслідкам російсько-української війни. Серед іншого, мета цієї війни – не дати Україні розвиватися, знищити її культуру, освіту і позбавити дітей майбутнього. Цього не можна допустити. Кожен комп’ютер для вчителя, кожен комп’ютер для учня – це можливість підтримувати якісний зв’язок між учнем та вчителем, а також доступ до сучасної цифрової освіти. Відтак до майбутнього”.

Серед спікерів семінару був Олександр Коновалов – співзасновник сервіту перекладів на базі ШІ. Він розповів про досягнення українців у сфері штучного інтелекту.

Про те, як навчати читанню та мовленню засобами цифрового підручника ekidz.eu поінформувала Наталія Тетруєва.

Також учителі дізналися про інструменти застосування технологій ШІ в освіті, як з допомогою цифрового підручника надолужити освітні втрати та отримати знання з психосоціальної підтримки під час війни., а також, як за допомогою ШІ оцінювати знання учнів, долати розрив у рівні опанування мовами школярів, проводити скринінг психічного здоровʼя та надавати психологічну допомогу учням під час уроку.

️Кожен зареєстрований у проєкті учасник семінару отримав доступ та безоплатне користування цифровим підручником eKidz з навчання читання і розвитку мовлення іноземними і рідною мовами з використанням ШІ, Office 365 А1 ліцензію від Майкрософт, методичні рекомендації (грифовані МОН), художню літературу для шкільної бібліотеки від видавництва “Саміт-Книга”.

Проєкт “Надання цифрових інструментів для подолання відставання у навчанні, соціально-емоційного розвитку та оцінки стану психічного здоров’я для найбільш вразливих 35 тисяч дітей у сільській місцевості” реалізовується на території Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей.

️Він сприятиме зниженню соціальної та освітньої нерівності серед українських дітей. Учні прифронтових територій отримають доступ до цифрової освіти, зокрема, цифрові інструменти для соціально-емоційного розвитку. Це дасть дитині навички спілкування, поліпшить міжособистісні стосунки та навчить самопізнання.
Кожен мобільний клас міститиме 8 ноутбуків для школярів, один професійний пристрій для вчителя, набір доступних аксесуарів для дітей з особливими освітніми потребами, україномовний цифровий підручник, методичні посібники для педагогів, зарядну станцію з WiFi/LTE-роутером.

Довідка.

ГО “Українська посмішка” – громадська організація, що прагне підтримувати майбутнє вільної України, надаючи наступному поколінню доступ до освіти, добробуту та охорони здоров’я. Місія діяльності організації – щоб кожна дитина в Україні мала доступ до якісної освіти, охорони здоров’я та добробуту, які є основою для кращого майбутнього. Забезпечення цими основними потребами дітей України, допоможе повністю розкрити свій потенціал і стати активними учасниками суспільства.

ГО “Українська посмішка” входить до Коаліції девайсів – об’єднання організацій, бізнесу, урядів і меценатів, що буде забезпечувати пристроями для онлайн-навчання українських учнів і вчителів, які змушені провадити освітній процес онлайн.

Роботу Коаліції девайсів запустили у Великій Британії, на базі Європейського банку реконструкції та розвитку, Міністерство освіти і науки України та Міністерство цифрової трансформації разом з Фундацією Олени Зеленської. За допомогою партнерів українські міністерства прагнуть забезпечити рівний доступ до освітнього процесу в громадах України, що найбільше постраждали внаслідок російсько-української війни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: