fbpx

Посуха в Україні: Дніпро і область в критичній зоні

Посуха в Україні: Дніпро і область в критичній зоні

Цим літом в Дніпропетровській області запаси продуктової вологи в орному шарі ґрунту знизилися до критичного мінімуму, повідомляє Дніпро Регіон.

Як свідчать дані, оприлюднені гідрометцентром України, станом на 25 серпня 2020 року на території Дніпропетровської області, як і на більшій території України, відмічаються незадовільні запаси продуктової вологи в орному шарі ґрунту. Таке становище обумовлене дефіцитом або повною відсутністю істотних опадів упродовж серпня. В деяких областях посуха триває ще з кінця травня, сумарна кількість опадів за червень-серпень не перевищила 30-50% норми у багатьох районах Київської, Черкаської, Вінницької, Кіровоградської, Чернігівської, Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Одеської, Миколаївської та прилеглих до них районів інших областей. Також зменшенню запасів вологи в ґрунті сприяють дуже високі температури повітря та ґрунту, а також суховії.

На всій території України, крім західних областей, орний шар ґрунту під усіма сільгоспкультурами був сухий або майже сухий. В центральних та південних областях  спостерігається повне висихання метрового шару ґрунту під пізніми культурами, складаються критичні умови для вчасної сівби озимого ріпаку, не відбувається накопичення вологи у ґрунті під урожай озимих зернових культур 2021 року.

Через посуху значно погіршилися умови для формування повноцінного урожаю пізніх  сільськогосподарських культур, уповільнилось та завершилось зростання кошиків соняшнику та качанів кукурудзи. На посівах кукурудзи спостерігалося незадовільне  запилення через що сформувалося багато майже  порожніх качанів. На площах, охоплених найбільш жорсткою засухою, кількість зерна у качанах  виявилася у декілька разів меншою за середні показники, також рекордно низькою була і маса качанів у фазу молочної стиглості. На багатьох площах вегетація кукурудзи та соняшнику передчасно завершилася.

Джерело: гідрометцентр України

Раніше ми повідомляли точні дати сильних магнітних коливань  та цікаві історичні місця Дніпропетровщини.

Посуха в Україні: Дніпро і область в критичній зоні

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: