Четвер, 28 Листопада
У переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України з 5 серпня розпочинається нерестова заборона на вилов раків, у деяких областях заборона стартує пізніше.

Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням напресслужба Державного агентства меліорації та рибного господарства.

«З метою збереження та охорони популяції раків у період їх другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі, з 5 серпня по 20 вересня на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України триватиме заборона на вилов цих річкових мешканців», – йдеться у повідомленні.

 у цей період раки змінюють свій панцир, тому вони особливо вразливі. Неконтрольований вилов під час ліньки може суттєво зменшити їх чисельність і порушити екологічний баланс у воді.

За вилов під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3332 гривні.

Після закінчення заборони можна буде ловити не більше ніж 30 раків за добу у водоймах загального користування, та 50 – у водоймах, де впроваджене платне рибальство. Мінімальний розмір рака, дозволеного до вилову – десять сантиметрів (вимірюється по спині від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника – ред.). Крім того, заборонено ловити раків вночі із застосуванням підсвічування.

Як линяє рак

Линька – заміна хітинового покриву, що прикриває тіло рака. В цей період оновлюються й зябра та органи травлення. Період линьки припадає на літні місяці. Молоді раки змінюють свій панцир частіше ніж літні особини: вісім разів за перший рік життя, п’ять – за другий, решту життя – до дох разів на рік. Линька триває до 15 хвилин, однак хітиновому покриву потрібен час, щоб зміцніти.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: