Понеділок, 6 Травня

Чорноморськ – досить молоде, але дуже популярне місто-курорт, яке знаходиться за 30 кілометрів від Одеси, на березі Сухого лиману. Тут розташований один із найбільших торгових портів. Але це не заважає місцевим пляжам регулярно отримувати авторитетну Міжнародну нагороду «Блакитний прапор», яка видається на основі відповідності 33 критеріям, які визначаються міжнародним Фондом екологічної освіти (FEE). Чорноморськ приваблює туристів найчистішими пляжами протяжністю 12 км, прозорим морем, упорядкованими зеленими зонами для відпочинку та доступними цінами на житло.

Війна кардинально змінила життя цього містечка, як і всієї України. Купатися в морі категорично заборонено, безкраї пляжі порожні. Замість парасольок та лежаків на них стоять заборонні таблички, на яких зазначено, що море заміноване. Відповідно, про повноцінний курортний сезон 2022 говорити не доводиться. Але відпочиваючі в Чорноморську все ж таки є. Як із переселенців, так і мешканців інших населених пунктів Одеської області і не тільки. Людей приваблює відносна безпека провінційного містечка, а також численні готелі з великими басейнами, відпочинок у яких коштує в рази дешевше за сусідню Одесу. Як живе у війну Чорноморськ, розповість сайт “Дніпро Регіон” з посиланням на НМП “Чорноморськ“.

Пляжі під забороною

Відвідування морських пляжів на Одещині офіційно заборонено з 24 травня. З приходом літа керівництво області неодноразово обіцяло розглянути можливість організації окремих безпечних зон для купання, але після кількох смертельних випадків від вибуху мін відмовилося від цієї витівки.

Нагадаємо, що на початку червня під час купання у морі вибухнув на міні переселенець із Донецької області. Молодий чоловік загинув на місці від отриманих травм на очах у рідних, які знаходяться на березі. Трагедія сталася в курортному селищі Грибівка (Грибівка – один з наймальовничіших курортів узбережжя Чорного моря, який розташований за 30 км від Одеси та за 15 км від Чорноморська. Відпочиваючих сюди приваблює великий вибір житла, що знаходиться прямо на березі моря, широка берегова лінія та берег ціни У селищі знаходиться безліч кафе та ресторанів, караоке-барів і нічних клубів.Популярною розвагою в Грибівці є рибалка.В курортному селищі можна орендувати човен і рибальські снасті. ред.).

У середині липня пляжі в Чорноморську є сумним видовищем. Безлюдні, де-не-де порослі бур’янами, з суцільно встановленими табличками «Стоп! Міни!». Місцеві жителі, на відміну від одеситів, які постійно потрапляють до об’єктивів телекамер на пляжах, чорноморці дотримуються правил безпеки і намагаються взагалі не з’являтися на березі.

Ще б пак, з таким-то мером! Міський голова Чорноморська Василь Гуляєв чотири місяці війни, так би мовити, власноруч у будь-який час повідомляв городянам про початок та закінчення повітряної тривоги. Завдяки цьому він навіть став героєм новин та відеороликів, а також набув великої популярності серед мешканців Одеської області. Тільки на початку липня мер таки відмовився від цієї витівки.

Басейни просто неба

Як альтернатива замінованому морю, у Чорноморську досить великий вибір готелів із басейнами, які охоче запрошують городян та гостей міста на відпочинок у своїй pool-зоні. Слід зазначити, що ціни в них значно демократичніші, ніж в Одесі чи Києві та Дніпрі.

За інформацією Першого інформаційного порталу Чорноморська, у місті відкрився басейн готелю Reikartz Мірамар. Сам готель через війну не працює, але відвідувачі можуть купатися в басейні, відпочивати на лежаках та замовляти напої на барі. Ціна за день – 300 до 350 грн. залежно від дня тижня.

З початку літа працює басейн у готельному комплексі біля моря “Кемпінг АББО”. Вхід на територію – 300 грн для дорослого та 100 грн для дитини до 14 років. У вартість входить відвідування басейну, шезлонг, парасолька, мангал, тенісний корт. На території комплексу також є туалети та душ, працюють бар та кафе, де можна замовити їжу в pool-зону.

Працює і гостьовий будинок “Дача біля моря”, який знаходиться на базі відпочинку “Сокіл”. Ціна для дорослого 250 грн. в день. Дітям віком до 5 років – вхід вільний. Дітям 5-10 років – 200 грн. на день. Тут басейн менший за розміром, ніж у двох попередніх локаціях, зате з собою можна купувати свої продукти та напої.

Ще одне цікаве місце, де можна купуватись у басейні та цікаво провести час, знаходиться у передмісті Чорноморська – с. Молодіжне. Це знаменитий у цій курортній зоні етно-парк «Нью-Васюки». Тут є контактний зоопарк, який дуже подобається дітям, страусина ферма, де можна скуштувати делікатеси зі страусиного м’яса та яєць, село ремісників, де споруди виконані відповідно до національних традицій народів, що проживають в Одеському регіоні, свічкова майстерня, миловарня, а також атракціони та зона барбекю. У pool-зоні етно-парку «Нью-Васюки» є басейни для дітей та дорослих, а також міні-водоспади та гірки. Щоб купуватись, потрібно сплатити вхідні квитки до парку – 150 грн за дорослого та 100 грн за дитину. А потім ще 200 грн за проведення часу в pool-зоні.

Що з житлом

Орендувати житло для відпочинку у Чорноморську можна без проблем. Пропозиція явно перевищує попит. Але й ціни не дешеві. Особливо на готелі з басейнами, адже купуватись у морі цього року на пляжах практично неможливо. Оренда номера з усіма зручностями буде коштувати щонайменше 1000 грн. Найоптимальніший матеріал – зібратися компанією та орендувати будинок на кілька кімнат із власним басейном. Ціна на добу стартує від 3 тис. грн. Зняти квартиру можна від 300-500 грн., житло в приватному секторі є і від 100 грн. за особу. Але без моря ці пропозиції не дуже актуальні цього літа.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: