Ритуальну продукцію із пластику заборонили використовувати не лише у поминальні дні, а й у всі інші. Зробили це з метою захисту навколишнього природного середовища та зменшення кількості твердих побутових відходів. У Дніпрі й раніше діяла заборона на реалізацію штучних квітів, вона стосувалася тих підприємців, з якими міськрадою укладені договори про оренду приміщень. Наразі міські депутати ухвалили нові рішення, згідно з якими заборона поширюється і на приватних осіб. Про це у програмі «Шах і мат» на «Відкритому» розповів заступник міського голови, директор департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Михайло Лисенко, пише «Дніпро Регіон».
«Скільки ми не просимо людей не нести вінки і штучні квіти на кладовища, вони все одно це роблять. Після всіх заходів, які ми приймали, стали нести менше, але ненабагато – на 10-15% менше. Цього недостатньо. А проблема просто величезна», – сказав він.
Заступник міського голови акцентував: немає жодного безпечного методу утилізації штучної ритуальної атрибутики. Кожен такий виріб складається з металу, пластику, паперу та деревини. Через це його неможливо розсортувати для переробки.
«Це неможливо утилізувати. У нас є ділянки, куди ми вивозимо ці штучні «прикраси». Вони висотою в 15-поверховий будинок. Після поминальних днів вивозимо тисячі кубів ядовитого пластику», – відмітив Михайло Лисенко.