У Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні запрацювала перша в регіоні Школа Супергероїв, повідомляє Дніпро Регіон.
Школа має сучасний дизайн та новітнє обладнання – індивідуальні парти, магнітно-маркерна стіна та мультимедійна дошка, планшети для учнів. Викладатимуть учням професійні педагоги.
«Школи Супергероїв вже працюють у кількох лікарнях Київської, Херсонської та Житомирської областей. Тепер така з’явилась і на Дніпропетровщині. Спільно з громадською організацією «Маленьке серце з мистецтвом» її відкрили на базі обласної дитячої клінічної лікарні, що розташована у Дніпрі на вулиці Космічній. Відтепер маленькі пацієнти, які проходять тривале та складне лікування у медзакладі, можуть навчатися у сучасному класі та затишній атмосфері», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.
«Раніше діти з онкологічними та хронічними захворюваннями були змушені переривати навчальний процес. Тепер, завдяки появі такої школи, вони зможуть навчатися прямо лікарні. Тому для нас це надзвичайно важливий проєкт, – сказав Олексій Власов. – Уроки проводитимуть педагоги з сусіднього освітнього закладу. На кожному уроці буде не більше двох учнів, аби не наражати на зайву небезпеку ослаблений дитячий організм».
Одним з перших учнів Школи Супергероїв став Назар Черняєв. За словами його мами, Інни Черняєвої, протокол лікування хлопчика розрахований орієнтовно на 9-12 місяців:
“Аби за цей рік син не випав з навчального процесу, і потрібен такий клас. Тим паче, у шкільному віці для дітей особливо важливі друзі, спілкування. Після першого уроку тут вже побачила, що у сина навіть настрій покращився, бо йому цікаво”.
Загалом, в онкологічному та онкогематологічному відділеннях маленькі пацієнти можуть проводити 4-6 місяців. У середньому протягом року довготривале лікування у медзакладі проходять близько 50 дітей шкільного віку.
«Школа уклала договір із лікарнею на надання освітніх послуг. Якщо батьки дітей, які проходять тут тривале лікування, хочуть, аби ті навчалися на базі медзакладу, вони пишуть відповідну заяву. Лікарі мають дати дозвіл на це, виходячи зі стану здоров’я дитини. Після цього ми проводимо уроки – згідно шкільної програми та календарного планування», – розповіла вчителька школи №83 Наталія Горожій.
Кімнату для навчання відремонтували та обладнали усім необхідним за кошти області. А незабаром такі Школи Супергероїв планують відкрити у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні «Фтизіатрія» та Криворізькому протитуберкульозному диспансері.
Нагадаємо, що “Школа Супергероїв” створена у партнерстві з соціальним проєктом «Право на освіту» 1+1 медіа, куратор – телеведуча Наталія Мосейчук.
Раніше ми писали, що На Дніпропетровщині батьки дітей-чорнобильців отримають компенсацію за харчування.
Також повідомляли про те, що Понад 12 мільйонів е-рецептів виписали в Україні в 2020 році.
[metaslider id=”7823″]