Опалювальна реформа стартувала у Дніпрі цьогоріч. Малоповерхові будинки поступово від’єднують від централізованого теплопостачання. Старі котельні, зношені мережі й гігантські платіжки – все це залишиться у минулому. Натомість жителі мають встановити автономні системи обігріву – газові чи електричні. А міська влада їм у цьому допоможе – компенсує витрати. Та чи справді все так райдужно, повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на 11 канал.
Будинки по провулку Василівський майже сторічні. Належать ЖЕПу заводу прокатних валків. Й аварійні від підвалу до даху. Тут провалені стелі, стіни у тріщинах. Підтоплення й гнилі мережі. Оселі, що попали під опалювальну реформу — майже усі такі.
У міськраді кажуть про комфорт, який це рішення принесе мешканцям малоповерхових будівель. Мовляв самі обиратимуть — коли опалювати будинки. Й зможуть економити. Але спершу за автономне опалення доведеться сплатити чималі кошти.
Спершу треба добитися бодай якогось ремонту будинку, каже Павло. А потім шукати гроші на автономне опалення. Рівень витрат — жахає. Чоловік оперує цифрами, що обрахували йому фахівці.
Взагалі то будинок непристосований, щоб опалюватися газом — й Дніпрогаз три роки тому навіть обрізав труби. Для електрики ж треба прокласти принципово інші мережі. Навіщо ж було квапитися й відключати аж ніяк неготові до цього будинки? А щоб люди не розслаблялися – кажуть у житловому департаменті.
Насправді опалювальна реформа назрівала вже давно. І міськрада вирішила перевести на автономку оселі, де більш як 50% мешканців вже самі встановили опаленя А також будинки з котельнями у підвалах, які вважаються небезпечними. Їхні мешканці мають оформити у Теплоенерго документи на відключення.
Централізовано опалювати такі будинки – надто дорого. Також тепловики твердять, що по таких будинках – величезні борги.
ДТЕК Дніпровські електромережі має прийняти 640 з будинків, що переводять на індивідуальне опалення. Там заявили, що розпочали розробку дворічного плану. Й мають вжити заходів щодо зміцнення мереж
У ДТЕК кажуть – ОСББ чи керуючі компанії мають власним коштом підготувати проводку всередині будинків. Й думати про те, що за додаткову потужність мереж доведеться доплатити.
Міськрада обіцяє компенсувати жителям більш як тисячі будинків витратити з переходу на автономне опалення. Мова про виготовлення документації та вартість обладнання. На сьогодні з 123 відключених від тепла будинків документи над відшкодування подали 26 власників квартир.