fbpx

На Дніпропетровщині інвентаризують шкідливі викиди у водойми

На Дніпропетровщині інвентаризують шкідливі викиди у водойми

Стан наших водойм погіршується з кожним роком: замулення води, заболочення територій, зникнення річок та ставків. Які підприємства, що та в яких об’ємах скидають у річки, що та скільки взагалі потрапляє до наших річок внаслідок життєдіяльності людей? Чіткої відповіді на ці питання відповідей ніколи не було. 

За оцінкою експертів Україна вважається однією з найменш забезпечених у Європі країн за запасами місцевих водних ресурсів — 1 тис. куб. м на 1 жителя. Для порівняння, у Швеції та Німеччині — 2,5 тис., Франції — 3,5 тис., Великобританії — 5 тис. куб. м.

За ініціативою обласної ради та Дніпро ОДА була створена робоча група, до якої увійшли представники профільних департаментів області, а також науковці, які мають свої розробки для покращення стану водойм.

Рішенням депутатів до існуючої обласної екологічної програми додали нового співвиконавця — Державну екологічну інспекцію. В обласному бюджеті передбачили 1,4 млн. грн на її відповідне технічне оснащення. До співпраці долучили також КП ДОР «Аульський водовід».

Нині в їх лабораторії здійснюють щоденний аналіз води лише з Кам’янського водосховища. Втім їх ресурси дозволяють проводити аналізи й на інших водоймах, а саме – визначити їх фізико-хімічний та бактеріологічний склад: наявність пестицидів, солей, нітратів та інше.

Ми ставимо перед собою задачу — отримати детальну картину стану поверхневих та підземних вод, що дозволить розробити вже певні заходи із розчищення та відновлення усього басейну Дніпра, наголошує Голова облради Святослав Олійник.

Вже з цього тижня розпочинаються планові роботи. Обласна рада буде інформувати громадськість із їх результатами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: