П’ятниця, 3 Травня

Весна – досить небезпечний період для домашніх тварин, оскільки саме зараз чотирилапих друзів починають атакувати кліщі.  Сезон активності кліщів зазвичай триває по листопад та має протягом року два виражених піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні, адже найбільш комфортна температура для них – 15–17 °C. Саме в такий період слід побоюватися кліщів, повідомляє Дніпро Регіон.

Де можна “підчепити” кліща?

Кліщі широко поширені в природі. “Підчепити” паразита можна в лісах, лісопарках, на садово-городніх ділянках. Але, щоб зустріти кліщів, не обов’язково їхати в ліс, паразити водяться в міських парках і просто на газонах. Ризики мінімальні, тільки якщо кіт або собака зовсім не виходять з дому і не спілкуються з іншими тваринами.

Кліщі є переносниками різних інфекцій, якими можуть заразитися як тварини, так і люди.

Як захистити тварину від кліщів

Як захистити тварину від кліщів.  Голодний кліщ темного кольору овально-круглої форми, дещо звуженою до голови, розміру 3,5 – 4,5 мм. Кліщ, який присмоктався кліщ через 2-3 дні виглядає зовсім по-іншому. Він майже такого ж кольору, що і шкіра собаки, схожий на бородавку розміром з невелику квасолину до 10-12 мм.

Домашніх тварин кліщі можуть заразити піроплазмозом (бабезіозом), рикетсіозом, хворобою Лайма, саркоптозом, демодекозом та ін.

Переносчики інфекційних захворювань

У нашому регіоні найпоширеніші кліщі, які є переносчиками інфекційних захворювань  домашніх тварин  – це кліщі роду Ixodes ricinus (кліщ собачий чорноногий).

Захищати тварину від кліщів можна тільки в теплу пору року, оскільки кліщі активні, коли температура за вікном піднімається вище нуля градусів. Кожну весну ветеринари нагадують про необхідність захистити своїх домашніх тварин від кліщів. Але, багато власників тварин забувають про цей відповідальний період, згадуючи про проблему, тільки коли кліщ вже вкусив домашнього улюбленця.

Обов’язково оглядайте собаку і кішку після прогулянок, оскільки 100% захисту від кліщів немає.

Під час прогулянок на собаках короткошерстих порід світлих забарвлень можна помітити кліща, що плазує і зняти його до того, як він прикріпиться до шкіри. Власники довгошерстих собак і короткошерстих темних забарвлень можуть на прогулянку брати гребінець пуходерку з густими зубцями і періодично прочісувати собаку, це також допоможе вчасно зняти кліща.

    Щоб правильно допомогти своїй собаці, важливо:

  • Виявити кліща.
  • Витягнути кліща.
  • Обробити рану.

Як виявити кліща ?

Виявляється, виявити кліща можна тільки в двох випадках. У першому йдеться про профілактичний огляд собаки, який повинен бути щодня після кожної прогулянки. Навесні і на початку літа – це вкрай важливо. У другому випадку – якщо ви бачите, що улюбленець проявляє занепокоєння. Наприклад, чеше і лиже місце укусу.

   Як витягнути кліща?

Спочатку на місце, куди проник кліщ, нанесіть спеціальний засіб (він є в будь-якій ветеринарній аптеці) або олію. Це ослабить паразита.

Потім візьміть пінцет, захопіть кліща близько до головки і викручуючи витягніть. Краще, звичайно, звернутися за допомогою до ветеринарного лікаря, щоб лікар зміг здати кліща на аналіз. Так ви одразу дізнаєтеся, чи був кліщ заразним.

Після того, як паразита буде вилучено, обробіть рану антисептиком.

За поведінкою вихованця варто ще трохи поспостерігати, щоб вчасно виявити можливе зараження після укусу.

Пам’ятайте, якщо вчасно не почати лікування, результат може бути летальним!

Раніше ми писали У Дніпрі з’явиться нова музейна експозиція часів Другої світової війни (ФОТО)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: