Про це він сказав під час засідання Ради донорів з питань децентралізації в Україні, яка відбулася 23 червня.
«Реформа надала об’єднаним громадам такий вид надходжень до бюджетів, як 60% податку на доходи фізичних осіб. Із завершенням процесу добровільного об’єднання нічого не змінилося – всі громади (ред.: 1470 територіальних громад, межі яких затвердив Уряд) отримуватимуть 60% ПДФО. Укрупнення районів не змінює картину. І це логічно. Адже нові райони не отримають нових повноважень, більшість їхніх функцій переходять на рівень громад. Я із задоволенням побачив зареєстрований народними депутатами законопроект, де про це йдеться. Приємно, що документ підтримує Мінрегіон. Сподіваюся, парламент теж його підтримає», – сказав Георг Мільбрадт.
Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода підтвердив, що всі 1470 територіальних громад, межі яких днями затвердив Уряд, матимуть однакові повноваження, доходи та видатки.
«Ми пропонуємо чітко розмежувати податки базового рівня і ті, які є на рівні районів. Не передбачається залежності громад від бюджетів районів чи областей. Це принципова позиція. Щодо районних бюджетів, то їх пропонується виключити із системи горизонтального вирівнювання, як це є сьогодні, оскільки на рівні районів не буде повноважень, які необхідно фінансувати з державного бюджету. Більшість податків разом з повноваженнями передаються на рівень територіальних громад: 60% ПДФО, рентна плата за ліс, рентна плата за нафту і газ, орендна плата за водні об’єкти, які в користуванні РДА, плата за адміністративні послуги та інші», – сказав В’ячеслав Негода.
Нагадаємо, раніше ми писали, Громади Дніпропетровщини: уряд затвердив остаточний перелік територій