Український завод «Потоки» отримав результати досліджень винайденого на підприємстві соняшникового кормового концентрату «Проглот». Випробування продукту проводив Бангкокський центр досліджень в області тваринництва (Bangkok Animal Research Center). Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на прес-службу компанії.
Метою досліджень було визначити значення обмінної енергії і засвоюваності білка і амінокислот у свиней при споживанні соняшникового концентрату. Ці показники важливі для набору маси тварин і підтримання їх здоров’я.
Дослідження проводилися на двох групах свиней, одну з яких кормили сумішшю з додаванням експериментального концентрату. В обох раціонах 3,7% об’єму складали мікроінгредієнти. А от 96,3%, що залишилися, в контрольній групі були із суміші кукурудза-соєвий шрот, а в експериментальній – 76,3% суміш кукурудза-соєвий шрот і 20% нововинайдений концентрат соняшника «Проглот».
Також експеримент по вигодовуванню свиней проводила Національна академія аграрних наук України Інституту тваринництва. За його результатами, заміна соєвих продуктів у складі раціонів на протеїновий соняшниковий концентрат виробництва заводу «Потоки» сприяє скороченню періоду досягнення товарної маси 100 кг на кілька діб
Результати дослідження вражають: коефіцієнт засвоюваності білка у соняшникового концентрату досягає рекордних 95,72%. А різні амінокислоти, що надходять з концентрату «Проглот», засвоюються організмом тварин на 95-98%!
За результатами дослідження, можна сміливо говорити, що український винахід є справжнім проривом у світовому тваринництві. А технологія, за якою виготовляється цей соняшниковий концентрат – а саме, використання ядра очищеного насіння без лушпиння та сміття – винайдена вперше на українському підприємстві. І для нього спеціально розроблялося обладнання на заводах Німеччини та Болгарії.
І ще один немаловажний фактор: новий концентрат не містить антиживильних речовин і генномодифікованих продуктів, а це означає, що споживач отримуватиме якісний і корисний кінцевий продукт.
Концентрат вже використовується на українському ринку, а також експортується в Білорусь, Туреччину та Польщу.
Нагадаємо, раніше ми писали, На Дніпропетровщині “НІБУЛОН” набирає обертів