Субота, 23 Листопада

Редакція сайту Дніпро Регіон разом з членом правління ГО “Дивна Україна” Ольгою Філь продовжують розкривати туристичні  маршрути Дніпровського Регіону. Наразі презентуємо вашій увазі туристичні привади Новоолександрівської  ОТГ Дніпропетровського району, а саме маршрут «Волоський шлях».

Село Волоське розташоване в 30 км від обласного центру на правому березі річки Дніпро, в місці, де в нього впадає річка Мокра Сура.

Волоське –  одне з найстаріших сіл на порогах Дніпра, з тих, що збереглися до сьогодення. Воно цікаве етнічними традиціями, мальовничими краєвидами й незабутньою природною енергетикою.

«… якби краса краєвидів  села Волоського була відома, чимало проїжджих звертали б сюди з Катеринослава навмисне для того, аби помилуватися цікавою місцевістю», – писав Олександр Афанасьєв – Чужбинський.

Маршрут «Волоський шлях» починається з відвідування Храма Святого Архістратига Михайла, купол якого золотіє вже при в’їзді в село.

Тут ви почуєте, чим є храм для сьогоднішніх мешканців Волоського, побачите його стильне оздоблення і прогуляєтесь його затишним подвір’ям.

Настоятель Храму, отець Андрій, любить говорити: « Всі шляхи не мають сенсу, якщо немає дороги, яка веде до храму».

Коли ви опинитесь на березі Дніпра, у самого гирла Сури, ви почуєте захоплюючу історію виникнення Волоської слободи, та матимите змогу вийти довгою кладкою майже до середини Дніпра, звідки відкривається неймовірно-мальовничий краєвид.

А ще, ви побачите  південну частину села, яка закінчується двома величними гранітними скелями з чудернацькими назвами. Зараз на цьому місці покинутий гранітний кар’єр, каміння якого вражають своїми кольорами та особливою енергетикою. З цим місцем пов’язана і легенда про Змієву печеру міфічного героя Геракла.

В околицях села Волоське дивом збереглась одна з восьми верстових миль, які відбивали південний тракт під час подорожі імператриці Катерини до Криму у 1787 році і  це одна з найстаріших  малих архітектурних форм, якої не торкнулась реставрація.

Родзинкою маршруту є гостинна Майорова садиба . В старій хаті, якій майже 100 років, створений музей, де відтворено житло мешканців Надпоріжжя початку минулого століття та їхній побут. В музеї зібрано кілька колекцій: одягу, вишивки, реманенту та посуду. Поскільки садиба розташована на високому березі Дніпра, то її подвір’я з чудовим садом є природнім доповненням музею. Тут можна святкувати свята, проводити різні етнічні обряди, веселі  квести й майстеркласи.  Господарі зробили все, щоб ця хата заговорила, заспівала і смачно запахла.

Далі маршрут вас приведе до місця, де колись гуркотів Лоханський порог Дніпра і ви зможете побачить величну Стрільчу скелю -це невеликий, але дуже скелястий острів неподалік від берега. Зараз можна побачити  1/5 частину його справжнього  розміру, а решта схована під водою. Він вражає своєю оригінальною красою і археологічними знахідками. На верхній частини острова знайдена й досліджна прадавня  майстерня неолітичного періоду, над якою працювали кілька поколінь археологів.

В центрі села Волоське стоїть оригінальний пам’ятник волоському горіху. Це один із найнезвичайніших пам’ятників України. Ви почуєте легенду про силу волоського горіха , про цікаві щорічні свята «Волоського горіха» і  про амбіції селян стати горіховою столицею України.

Окремим або додатковим маршрутом може бути подорож місцями археологічних пам’яток між Сурським і Лоханським порогами.

Нагадаємо, раніше ми писали, Дніпровські дива: туристичний потенціал Дніпропетровщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: