Кому мандарини під забороною: хто повинен бути обережний зі соковитими цитрусами
Мандарини – улюблені багатьма фрукти, особливо в зимовий період. Вони не тільки смачні, але й багаті на вітаміни та мінерали. Однак, не всім вони корисні. Існує ряд людей, яким варто обмежити споживання цитрусових або повністю від них відмовитися. Давайте розберемося детальніше, кому мандарини можуть нашкодити.
Хто повинен бути обережний з мандаринами?
- Алергіки: Мандарини є одним з найбільш поширених алергенів. Якщо у вас є алергія на цитрусові, навіть кілька часточок можуть викликати свербіж, висип, набряк і навіть утруднення дихання.
- Люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту: Мандарини містять кислоти, які можуть подразнювати слизову оболонку шлунка та кишечника. Тому їх не рекомендують людям з гастритом, виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки, колітом та іншими захворюваннями шлунково-кишкового тракту, особливо в період загострення.
- Люди з захворюваннями нирок: Мандарини можуть підвищувати навантаження на нирки, тому їх варто обмежити людям з захворюваннями нирок.
- Діти до 3 років: У дітей до 3 років імунна система ще формується, тому мандарини можуть викликати алергічні реакції.
- Вагітні жінки: Під час вагітності імунітет жінки ослаблений, а організм більш схильний до алергічних реакцій. Тому вагітним жінкам варто бути обережними зі споживанням мандаринів.
- Люди з цукровим діабетом: Мандарини містять фруктозу, яка може підвищити рівень цукру в крові. Тому людям з діабетом варто обмежити їх споживання і обов’язково проконсультуватися з лікарем.
Мандарини — корисні властивості
Більшість цитрусових (а мандарини входять до таких) є чудовим джерелом багатьох вітамінів і мінералів: С, Р, А, D, К, В, магній, кальцій, калій. Також в їхньому складі можна знайти ефірні олії, мінеральні солі і фітонциди. Останні відіграють важливу роль в профілактиці простудних захворювань, адже є природними антибіотиками. А ще мандарини допомагають знизити ризик інфаркту та інсульту, покращуючи роботу серця.
Чи корисні мандарини в іншу пору року? Звичайно, що так! В мандаринах містяться речовини, які допомагають покращити кровопостачання до очниць і загалом підвищити гостроту зору. Для роботи шлунка користь від мандарин неймовірно велика. Адже вони беруть участь у перетравлюванні жирів, допомагають нормалізувати роботу кишківника, зменшити запалення в печінці і жовчному міхурі.
Для здоров’я шкіри також важливо їсти мандарини. Корисні властивості цих фруктів проявляються не лише під час вживання в їжу. Їх використовують як косметичний засіб від подразнень, почервонінь, висипань. А ще мандарини — улюблений фрукт тих, хто намагається вести здоровий спосіб життя. Адже в 100 г цього продукту міститься всього 53 Ккал.
Шкода від мандаринів: кому не можна їсти ці фрукти
- Мандарини мають яскраво виражені алергічні властивості, тому ці фрукти варто з обережністю давати дітям. Вони також не рекомендовані людям, які страждають на алергії, адже можуть викликати кропив’янку.
- Варто виключити мандарини з раціону, якщо у вас є проблеми з підвищеною кислотністю шлунка, гастритом або маєте виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки.
- Мандарини подразнюють слизову оболонку шлунка, а також нирки, тому їх потрібно з обережністю їсти людям, які хворіють на ентерити, коліти та гострі запальні захворювання кишківника.
- Медики не рекомендують додавати мандарини в раціон, якщо ви страждаєте на гепатит, холецистит, гострий нефрит.
- В шкірці мандаринок є велика кількість ефірних олій, тому її не можна додавати в різні страви, якщо у вас хворі нирки, печінка, підшлункова залоза, жовчовивідні шляхи.
Користь і шкода мандарин: скільки з’їдати на день, щоб не боятися за здоров’я
Здорова доросла людина, за визначенням лікарів, може з’їдати 5-7 фруктів на день без шкоди для здоров’я. В нормі рекомендовано зупинитися на 3-5 мандаринах в день. А ось дітям понад 7 років краще не давати понад 2-3 мандарини. Адже вони можуть спровокувати алергічні реакції.
Щоб користь від мандарин була максимальною, обов’язково мийте фрукти перед вживанням. Перевізники часто вкривають їх хімікатами для кращого збереження своєї продукції. А ці речовини можуть завдати здоров’ю серйозної шкоди.