Безсоння – це поширений розлад сну, який багато хто з нас періодично відчуває. На якість сну може впливати багато факторів, включаючи дієту. Деякі продукти, які ми вживаємо, можуть негативно вплинути на сон. Про продукти, які здатні викликати безсоння читайте в матеріалі «Дніпро Регіон».
Продукти які визивають безсоння
- Кофеїн. Кофеїн – один із найвідоміших борців зі сном. Він міститься в каві, чаї, газованих напоях та шоколаді. Кофеїн стимулює центральну нервову систему, роблячи вас бадьорими і пильними. Тому вживання кофеїну ближче до вечора може утруднити засинання.
- Алкоголь. Незважаючи на те, що алкоголь часто спричиняє сонливість, він також може порушувати нормальний цикл сну. Він зменшує фазу швидкого руху сну, що є важливою частиною відновлювального сну. В результаті людина може прокидатися частіше та мати більш поверхневий сон після вживання алкоголю.
- Гостра та жирна їжа. Вживання гострої та жирної їжі перед сном може викликати неприємні симптоми, такі як печія та неспокійний сон.
- Солодощі та цукор. Солодкі продукти та продукти, багаті на цукор, можуть викликати різке підвищення рівня цукру в крові, що може призвести до неспання та порушення сну. Крім того, велика кількість цукру перед сном може підвищити ризик появи кошмарів та безсоння.
- Солодкі напої. Енергетичні напої та деякі газовані напої поєднують у собі і кофеїн, і цукор. Це два фактори, які можуть ускладнити засипання. Тому їх вживання ближче до ночі слід уникати.
- Рясне харчування. Переїдання перед сном може спричинити незадовільний сон. Їжа може викликати почуття тяжкості у шлунку та безсоння.
- За скільки годин до сну можна їсти?
2-3 години до сну: це оптимальний час для останнього прийому основних страв. Подібний інтервал між вечерею та сном дозволяє шлунку достатньо часу для перетравлення їжі, щоб вона не викликала дискомфортних відчуттів та печії.
1-2 години до сну: якщо вам справді хочеться чогось перекусити перед сном, вибирайте легкі закуски, такі як фрукти, йогурт та горіхи. Ці продукти можуть бути перетравлені швидше і не повинні значно впливати на якість сну.
30 хвилин до сну: якщо у вас з’являється почуття голоду безпосередньо перед сном, то невелика порція легкої їжі, як-от крекери або булка, може допомогти вам зняти голод і поліпшити якість сну. Уникайте жирної, гострої чи сильно приправленої їжі у період.
пийте воду помірно: уникайте великої кількості рідини ближче до ночі, щоб знизити ймовірність нічних пробуджень через відвідування туалету.