Неділя, 28 Квітня

25 лютого 2020 року в обіг вводиться оновлена банкнота номіналом у 200 гривень. Про це повідомляється на сайті Нацбанку України.

За дизайном нова банктнота поєднує елементи зі старого зразка — портрет Лесі Українки на лицьовому боці і зображення будівлі В`їздної башти Луцького замку на зворотньому, і одночасно наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень. Портрет Лесі Українки буде переміщено у центр банкноти (раніше був з правого боку), додадуться нові захистні елементи, кольорова гама лишиться такою ж, як і раніше. Не зміниться і її розмір  – 75 x 148 мм.

Банкноти нового зразка перебуватимуть в обігу одночасно із старими — громадянам не потрібно нікуди йти і нічого обмінювати. Просто поступово зношені та пошкоджені 200-гривневі банкноти зразка 2007 року замінюватимуться на нові. Таким чином, відсоток нових банкнот в обігу з часом ставатиме все більше і більше.

Те, що, наприклад, у 2018 році з обігу вилучено лише трохи більше 800 штук фальшивих банкнот номіналом 200 гривень, говорить про їх досить надійну систему захисту. Але згідно з міжнародними стандартами, грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти. До того ж, з`являються нові технології, які активно використовують у виробництві українських грошей. Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити її найсучасніший елемент захисту – оптично-змінний елемент SPARK, який має поступово змінювати колір. Ще однин інноваційний елемент захисту – “віконна” захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення. Також покращено рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Заміщення зношених банкнот новими – це процес, що відбувається постійно. Банкноти номіналом в 200 гривень складають близько 15% від загальної кількості вилучених з обігу. А це сума, ні багато, ні мало, майже 20,5 млрд гривень! А найбільш швидко зношуються банкноти низьких номіналів від 1 до 20 гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: