Середа, 15 Січня

“Мені важко. Особливо зараз, адже я не молодію”,- найбагатодітніша мама України розповіла як її насправді живеться…

У Рівненській області жінка народила 19-ту дитину. Світлані Ковалевич з села Глинне Рокитнівського району 45 років. Її старшому синові 27 років, а молодшому – менше тижня. 19-та за рахунком дитина з’явилася на світ в день наpодження чоловіка Світлани Петра.

Він, до речі, був присутній на пoлoгах. Вага новонаpoдженого – 3 кілограми 900 грамів, зріст – 62 сантиметри. Як і попередні 18 разів, Світлана наpoджувала сама.

Народивши 19-ту дитину, жінка встановила рекорд – тепер вона найбагатодітніша мама в Рівненській області.Кореспонденти видання зв’язатися зі Світланою по телефону незабаром після її виписки з пoлoгового будинку.

– І я, і малюк відчуваємо себе добре , – сказала кореспондентам Світлана Ковалевич. – Сина назвали Назаром. Ім’я придумали заздалегідь – УЗД ще на 28-му тижні показало, що буде хлопчик. Так що тепер у нас в родині 11 дівчаток і 8 хлопчиків. Вaгiтність протікала нормально. Я вже досвідчена мама, добре знаю свій організм. Можна сказати, що вагiтнiсть – для мене справа звична (сміється). Хоча, звичайно, виносити першу дитину в 18 років і 19-ту в 44 роки (я наpодила Назара за кілька днів до 45-річчя) – дві великі різниці. Мені вже важко, я швидше втомлююся.

Мені важко. Особливо зараз, адже я не молодію”,- найбагатодітніша мама України розповіла як її насправді живеться… Слава Богу, що пoлоги пройшли нормально. Я годую Назарчика гpудьми, але у нього настільки хороший апетит, що доводиться догодовувати сумішами. Це й не дивно – він у нас великий хлопчик. До речі, вже видно, що схожий на тата. І на нашого сина Женьку.

Світлана перераховує всіх своїх дітей по старшинству: 27-річний Ігор, 26-річний Леонід, 24-річна Наталія, 23-річний Руслан, 21-річна Тетяна, 20-річна Людмила, 19-річний Олег, 18-річна Валентина, 17- річна Іра, 15-річна Галя, 13-річна Оля, 12-річний Вадим, 11-річний Вітя, десятирічна Юля, восьмирічна Аліна, чотирирічний Женя, трирічна Неля, півторарічна Настя і наймолодший Назар.

– Першу дитину я народила в 18 років , – каже Світлана Ковалевич. – З тих пір у нас майже щороку з’являлися діти. Ми з чоловіком намагаємося виконувати заповідь Божу. І я, і Петро виросли у великих сім’ях. У моїй родині нас було вісім, а у матері чоловіка – 15 дітей. У кожного з цих дітей тепер велика родина. Виходить, що зараз у матері чоловіка вже 98 онуків! До речі, у чотирьох наших старших вже теж є діти. Тому у мене не тільки 19 дітей, а й уже 13 онуків. До заміжжя я навіть уявити не могла, що у мене буде стільки дітей. Чомусь думала, що наpоджу не більш чотирьох.

Звичайно, мені буває важко. Особливо зараз, адже я не молодію. Через кілька днів після наpодження Назарчика мені виповнилося 45. За ці роки були і невдалі вагiтнoсті, три рази завмиpaв плiд, двічі під час пoлoгів відкривалося кpoвoтеча. А все це відбивається на здоров’ї. Але в той же час діти – це справжнє щастя.

Наші діти не знають, що таке ревнощі або заздрість. Навпаки, вони з великим нетерпінням чекають появи нової дитини. Коли в цей раз я чекала Назара, молодші все питали: «Мам, ну коли вже він з’явиться?» Навіть наша Настінька, якій зараз всього півтора рочки, не відходить від новонаpодженого братика. Вона у нас розумниця, з десяти місяців ходить і розмовляє. Вже всіх членів сім’ї називає по іменах.

Дівчата постарше допомагають по господарству. У нас же і корова, і свиня, і кури. Ми живемо за рахунок нашого господарства. А влітку чоловік і старші діти займаються сезонними роботами – збирають ягоди на продаж. Коли вони йдуть на збір ягід, мені особливо непросто – залишаюся одна з маленькими дітьми, і на мені при цьому весь будинок. Потрібно навести порядок, погодувати худобу, приготувати сніданок, обід і вечерю.

Готувати доводиться постійно і в дуже великих обсягах. На обід перше – це відро борщу або супу, який, як правило, йде за день. Якщо пельмені, то не менше 200 штук за раз. Якщо робимо закрутки, то банок 300, не менше. З запасів на зиму потрібно не менше 70 мішків з картоплею. Для нас в цьому немає нічого незвичайного, ми звикли. Але чим більше дітей допомагають, тим краще. Ми встаємо з ранку, готуємо на нашу сім’ю сніданок. Поки всі поїдять, вже час готувати обід.

Світлана Ковалевич з чоловіком не виключають і появи на світ двадцятої дитини.

– Ми не можемо загадувати , – каже Світлана. – Але не можу сказати, що я дуже цього хочу – все-таки здоров’я вже не те, мені важко. Багато хто говорить: мовляв, де дев’ятнадцята, там і двадцята. Не знаю. Як Бог дасть.

За словами Світлани, в пoлoговому будинку при районній лікарні її вже добре знають.

– Я у них постійний пацієнт, – говорить жінка. – Після сюжетів на телебаченні про нашу сім’ю мене стали впізнавати не тільки в лікарні, але і на вулиці. Мені навіть незручно. Хтось щиро бажає нам добра, а хтось дивується, може і посміятися … Люди різні. Хоча якраз для нашого села багато дітей в сім’ї – це норма. У нас в основному живуть віруючі люди, у всіх великі сім’ї.

Глинне в Рівненській області визнано найбагатодітнішим селом в Європі. Тут наpоджуваність втричі вища, ніж в середньому по Україні. У Глинному проживає рекордна кількість жінок, удостоєних звання «Мати-героїня». Журналісти телеканалів возили в Глинне біоенергетиків і екстрасенсів, щоб ті розгадали таємницю високої народжуваності. Є й місцеві легенди. Наприклад, легенда про дуб, якому вже понад 1350 років.

Цей дуб знаходиться в урочищі Юзефин, і він до цього часу плодоносить. За місцевим повір’ям цей дуб дарує життєдайну силу. У місцевих жителів є традиція – обійняти дуб в день одруження, щоб в сім’ї були діти. Після того, як про високу народжуваність в Глинному розповіли ЗМІ, до найстаршого дубу стали їздити пари з інших регіонів України, які мріють про дітей

Раніше ми писали Не до жартів! Рятувальники попереджають, які області накриють заморозки

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: