Неділя, 28 Квітня

На Дніпропетровщині у Нікополі може з’явитися перший у світі Музей дверних молотків. Про це  стало повідомляє  https://nikopolnews.net/  з повідомлення директора благодійного фонду «Нікополь туристичний» Олега Фельдмана.

Згідно інформації,  вказаний фонд виграв грантовий конкурс Re_HERIT з проектом такого музею, і є вірогідність того, що отримає кошти на його реалізацію.

Олег Фельдман розповів, що концепція музею передбачає креативне експонування такої звичайної для побуту мешканців XIX ст. – початку XX ст. речі як дверний молоток. У наш час вони майже вийшли з вжитку, на їх зміну прийшли електронні дзвінки – тим і цікавіше використання молотків для ілюстрування історії купецького періоду розвитку Нікополя.

Музей дверних молотків планують створити в Історичному центрі Нікополя – в старій частині. Історія міста в цьому музеї набуде нестандартної подачі, що приверне набагато більше уваги ніж класична музейна експозиція. У Музеї дверних молотків буде розміщено близько 35 дверей-панелей. Кожна виконана в унікальному дизайні, що буде відповідати характеру та справі тої людини, у чий дім вона вестиме. Частина дверних молотків виконані у стилі, що ілюструє професію і життєве призначення особистості, розкриває унікальні риси характеру власника, чиї двері прикрашав молоток.

Кожен купець, дворянин та деякі міщани хотіли виділитися, і тому дверних молотків існує широке різноманіття. Вони вирізняються тематикою та якістю виконання. Як правило, це металевий кований або відлитий виріб.  За легендою, багато із цих старовинних антикварних дверних молотків є автентичними – колись вони розміщувалися на реальних домах, і були знищені після знесення історичних будівель у радянські часи.

Наприклад, в колекції вже є дверний молоток у вигляді великого жука. Він буде належати, як це не дивно, найбільш відомому аптекарю дореволюційного Нікополя. З переказів відомо, що він дуже любив дітей. І інколи міг прийняти до своєї аптеки з їх рук впійманого жука в обмін на цукерку-лакрицю. В продаж цей жук звісно не йшов, та діти відчували свою потрібність і дуже любили та поважали аптекаря Горнштейна.

На дверях моряків буде якір та корабель, на дверях купчих – жіночі ручки, на дверях коваля – барельеф на тему ковальства тощо. А деякі двері прикрашатимуть класичні льви і потвори.

Також, по словам Олега Фельдмана, на 2020 рік заплановані безкоштовні екскурсії для приблизно 1400 школярів Нікополя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: